Tarcza antykryzysowa

Filtruj po typie dokumentu:

Artykuł

Tarcza 4.0: jak udzielić pracownikowi urlopu zaległego w okresie epidemii

Tarcza 4.0: jak udzielić pracownikowi urlopu zaległego w okresie epidemii

Tarcza antykryzysowa 4.0 umożliwiła pracodawcom udzielenie pracownikowi zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie przez siebie wyznaczonym, bez uzgadniania go z pracownikiem i z pominięciem planu urlopów. Z takiej możliwości pracodawca może skorzystać jedynie w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19, a łączny wymiar udzielonego w taki sposób urlopu zaległego nie może przekraczać 30 dni. Jak prawidłowo skorzystać z nowych rozwiązań?

Czytaj więcej »

Nowość

Tarcza 4.0: jak przenieść pracownika samorządowego w okresie epidemii

Przeniesienie pracownika samorządowego w okresie epidemii

Tarcza 4.0 oprócz poszerzenia instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców wprowadziła też kolejne rozszerzenie możliwości przenoszenia służbowego pracowników jednostek samorządowych. Sprawdź, na jakich zasadach można dokonać przeniesienia.

Czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa 4.0 – nowe rozwiązania wchodzą w życie

Depositphotos_29608251_s-2015

Od 24 czerwca br. obowiązuje kolejna odsłona tarczy antykryzysowej, która zakłada m.in. możliwość jednostronnego udzielenia pracownikowi, w wymiarze do 30 dni, zaległego urlopu wypoczynkowego w okresie epidemii, doprecyzowanie zasad wykonywania pracy zdalnej, a także zmiany w zakresie realizacji obowiązków związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

Czytaj więcej »

Tarcza 4.0 pozwala na szybkie rozwiązanie zakazu konkurencji

Rozwiązanie zakazu konkurencji - tarcza 4.0

W warunkach kryzysowych – zagrożenia epidemicznego, czy też stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19 – utrzymywanie zakazu konkurencji może być zbyt kosztowne. Z tego powodu, w ramach tarczy antykryzysowej 4.0, przewidziano możliwość szybkiego rozwiązania umowy o zakazie konkurencji, a tym samym uniknięcia konieczności ponoszenia związanych z nią kosztów.

Czytaj więcej »

Tarcza 4.0 z akceptacją Sejmu i Senatu. Poznaj kluczowe zmiany

Tarcza 4.0 - kluczowe zmiany

Doprecyzowanie reguł wykonywania pracy zdalnej, przymusowe udzielanie urlopu w okresie epidemii, możliwość szybkiego wypowiedzenia umów o zakazie konkurencji, czy zawieszenia obowiązków związanych z działalnością socjalną – to tylko niektóre z ważnych dla pracodawców zmian, które przynosi czwarta odsłona tarczy antykryzysowej. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

Praca zdalna: teraz i po epidemii

Praca zdalna - teraz i po epidemii

W przepisach tarczy antykryzysowej praca zdalna jest zaplanowana jako rozwiązanie tymczasowe, służące przeciwdziałaniu COVID-19, a przepisy ją określające mają utracić moc we wrześniu 2020 r. Jak w takim razie zaplanować pracę zdalną na przyszłość, gdy zasady określone w przepisach antykryzysowych przestaną obowiązywać? Poznaj wskazówki ekspertów w tym zakresie.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel