Dokumentacja ZUS - zmiany od 1 stycznia 2019 r.

Filtruj po typie dokumentu:

Artykuł

Przegląd zmian w kodach ZUS od stycznia 2019 r.

Zmaiany w kodach ZUS 2019

Obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. nowe rozporządzenie w sprawie dokumentacji ubezpieczeniowej przyniosło szereg zmian m.in. w wykazie kodów, które powinny być przez płatnika stosowane w trakcie sporządzania dokumentacji do ZUS. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

ZUS: Nowe raporty i oświadczenia oraz zmiany w drukach już obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.

Dokumentacja do ZUS 2019

Z początkiem 2019 r. niektórych płatników składek czeka wiele zmian w zakresie dokumentów ubezpieczeniowych przekazywanych do ZUS. Rozszerzony zostanie zakres informacji wykazywanych w części z istniejących formularzy, a także wprowadzone zostaną dwa nowe raporty imienne, z których jeden będzie składany jednorazowo, drugi zaś tylko w niektórych miesiącach. Oznacza to dla pracodawców i zleceniodawców dodatkowe obowiązki informacyjne.

Czytaj więcej »

Raport informacyjny do ZUS – za kogo pracodawca go złoży i co wykaże?

Depositphotos_5047137_s-2015

Od 2019 r. pojawi się nowy dokument do ZUS – tzw. raport informacyjny, który wyeliminuje konieczność wystawiania przez pracodawcę lub jego następcę prawnego dokumentów potwierdzających zatrudnienie i wysokość zarobków, tj. dokument ZUS Rp-7. Sprawdź, na jakich zasadach i za kogo będzie on składany.

Czytaj więcej »

Nowość

Mały ZUS od przychodu – zgłoszenie do ZUS do 8 stycznia

Mały ZUS od przychodu 2019

Przedsiębiorca, który kontynuuje działalność prowadzoną w 2018 r., a od 1 stycznia 2019 r. chciałby skorzystać z uprawnienia do opłacania niższych składek ustalanych od przychodu, do 8 stycznia ma czas na złożenie do ZUS zgłoszenia w tej sprawie. Sprawdź, jakie są warunki, dokumenty oraz terminy niezbędne do skorzystania z nowej ulgi.

Czytaj więcej »

Od 2019 r. drobni przedsiębiorcy z nową ulgą w ZUS

Depositphotos_97016520_s-2015

Mały ZUS zależny od przychodu to kolejna – po tzw. uldze na start i 24-miesięcznym okresie preferencyjnego ZUS-u – opcja obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne w związku z prowadzoną działalnością. Z możliwościtej przedsiębiorcy o niewielkich przychodach skorzystają od stycznia 2019 roku.

Czytaj więcej »

Niższy ZUS dla samozatrudnionych od 2019 r.?

Depositphotos_4770326_s-2015

ZUS ma być niższy, bardziej proporcjonalny, przy niższych wysokościach do 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego, trochę wyższy dla tych, którzy mają wyższy przychód – bardziej sprawiedliwy i bardziej akceptowalny – taką zapowiedź złożył przedsiębiorcom w sobotę premier Mateusz Morawiecki w trakcie konwencji wyborczej PiS.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel