Koronawirus

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Jak liczyć wynagrodzenie za 2 dni zwolnienia od pracy na oddanie osocza w okresie epidemii

Wynagrodzenie za 2 dni zwolnienia od pracy na oddanie osocza

Od 26 stycznia 2021 r. w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługuje nowe uprawnienia. Jest to płatne zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych dla pracownika w dniu, w którym oddał krew lub jej składniki, oraz w dniu następnym. Należność za czas zwolnienia od pracy na oddanie osocza pracodawca wylicza na tych samych zasadach, które obowiązują przy kalkulowaniu wynagrodzenia za „standardowe” oddawanie krwi. Sprawdź krok po kroku, jak liczyć wynagrodzenie za 2 dni zwolnienia od pracy.

Czytaj więcej »

Pracodawca udzieli dni wolnych na oddanie osocza

Zwolnienie od pracy na oddanie osocza

Już wkrótce pracownicy będą mogli skorzystać ze zwolnienia od pracy, obowiązującego na dzień oddania osocza przez osobę po przejściu COVID-19 i na dzień kolejny. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje do 31 stycznia 2021 r.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje do 31 stycznia 2021 r.

Okres wypłaty zasiłku został przedłużony od 28 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Pobierz aktualne oświadczenie do uzyskania dodatkowego zasiłku opiekuńczego oraz praktyczną instrukcję, jak złożyć wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy na wniosku ZAS-58.

Czytaj więcej »

Uwaga hotelarze: 15 stycznia 2021 r. mija termin na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

Termin na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS

Tylko do piątku (15 stycznia 2021 r.) przedsiębiorcy prowadzący hotele i podobne obiekty zakwaterowania oraz organizatorzy turystyki mogą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

Czytaj więcej »

MRPiT o badaniach okresowych wykonanych w okresie epidemii

Badania okresowe w trakcie epidemii

Czy badania okresowe, które zostały wykonane w okresie trwającej epidemii, powinny zostać ponowione po jej zakończeniu? Odpowiedzi na to pytanie udzielił resort pracy.

Czytaj więcej »

Artykuł

Zakładowe „zachęty” do szczepień? Przepisy mocno ograniczają pracodawców

Szczenienia a bonusy od pracodawcy

Niemal cały ubiegły rok stał pod znakiem walki z pandemią koronawirusa. Wiele firm borykało się z problemami w nowej, zmienionej rzeczywistości. Problemy te nie wynikały jedynie z braku klientów, zamówień czy dostaw, ale także z organizacji pracy i braków kadrowych. Jedni pracownicy chorowali, inni przebywali na kwarantannie, jeszcze inni musieli opiekować się małymi dziećmi z powodu zamkniętych szkół i przedszkoli. Jeszcze inni zaś obawiali się, że zachorują i wnioskowali o pracę zdalną, rotacyjną czy po prostu korzystali ze zwolnień lekarskich. Dlatego też, gdy tylko pojawiła się możliwość szczepień przeciwko COVID-19 pracodawcy zaczęli zastanawiać się, w jaki sposób zachęcić załogę do takich szczepień. Okazuje się jednak, że nie jest to takie łatwe.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel