Koronawirus

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

MRPiPS wyjaśnia, kiedy będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września. Wyjaśnienia MRPiPS

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Pomimo, że epidemia nie odpuszcza, od września zdecydowana większość uczniów ma powrócić do nauki w szkolnych ławkach. Co w sytuacji, gdy z powodu zagrożenia koronawirusem placówka zostanie zamknięta?

Czytaj więcej »

Największe zainteresowanie bonami turystycznymi jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim

Największe zainteresowanie bonami turystycznymi jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim

W drugiej transzy płatności ZUS przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wsparcie otrzymało ok. 8,6 tys. podmiotów.

Czytaj więcej »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po wakacjach jedynie wyjątkowo

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po wakacjach

Po wznowieniu nauki w szkołach ponownie pojawi się możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego – zapowiada rząd. Jego wykorzystane będzie natomiast ograniczone do określonej sytuacji.

Czytaj więcej »

Zmiany w tarczy antykryzysowej – jak długo pozostanie praca zdalna?

Przedłużenie pracy zdalnej

Praca zdalna została zaplanowana jako rozwiązanie tymczasowe, służące przeciwdziałaniu COVID-19, a przepisy ją określające miały utracić moc w początkach września 2020 r. Jednak w drodze nowelizacji tarczy antykryzysowej okres zastosowania tego rozwiązania zostanie wydłużony, a docelowo rozwiązania w zakresie pracy zdalnej mają zostać wpisane do Kodeksu pracy.

Czytaj więcej »

Turystyka i estrada otrzymają pomoc finansową

Turystyka i estrada otrzymają pomoc finansową

Wypłat na rzecz podróżnych za nieodbyte imprezy turystyczne w związku z epidemią koronawirusa będzie dokonywać Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – wynika z poselskiego projektu ustawy, który 14 sierpnia 2020 r. wpłynął do Sejmu.

Czytaj więcej »

Artykuł

ZUS i KAS rozpoczęły kontrole przedsiębiorców – zadbaj o dokumenty

ZUS i KAS rozpoczęły kontrole przedsiębiorców, zadbaj o dokumenty

ZUS we współpracy z Krajową Administracją Skarbową będzie kontrolował podatników, którzy skorzystali z tarczy antykryzysowych. Wynika to m.in. z faktu, że pomoc była udzielana na podstawie oświadczeń pracodawców. Sprawdź, jak możesz się zabezpieczyć przed koniecznością zwrócenia pomocy finansowej.

Czytaj więcej »

Porada

Czy badania kontrolne są konieczne po ponad 30-dniowej kwarantannie

Badania kontrokne po kwarantannie

Pytanie: Nasz pracownik – na podstawie kolejnych decyzji sanepidu, która nakazywały mu poddanie się obowiązkowej kwarantannie – przebywał w domu nieprzerwanie ponad 30 dni. Na podstawie wymienionych decyzji otrzymał wynagrodzenie za czas choroby i zasiłek chorobowy. Czy należy pracownika w takiej sytuacji po zakończeniu kwarantanny wysłać na badania kontrolne? Pragnę zauważyć, że pracownik nie był chory, jedynie miał styczność z chorym (osoby te mieszkają w jednym budynku, ale w odrębnych mieszkaniach).

Czytaj więcej »

Oczekiwanie na wynik testu na koronawirusa – jaki rodzaj nieobecności

Oczekiwanie na wynik testu na koronawirusa – jaka nieobecność

Pytanie: Pracownik gospodarczy Domu Pomocy Społecznej nie świadczył pracy od poniedziałku do wtorku z powodu zaleceń z sanepidu i oczekiwaniem na wyniku testu na koronawirusa SARS CoV-2. Jak powinniśmy rozliczyć czas pracy w ewidencji? Czy takiemu pracownikowi można wypłacić w całości wynagrodzenie zasadnicze i dodatek stażowy? Czy można wypłacić wynagrodzenie postojowe? Czy zgodnie z ustawą z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  istnieje możliwość odsunięcia pracownika od pracy z możliwością wypłaty wynagrodzenia z dodatkiem stażowym?

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel