Koronawirus

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

MRPiPS wyjaśnia, kiedy będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września. Wyjaśnienia MRPiPS

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Pomimo, że epidemia nie odpuszcza, od września zdecydowana większość uczniów ma powrócić do nauki w szkolnych ławkach. Co w sytuacji, gdy z powodu zagrożenia koronawirusem placówka zostanie zamknięta?

Czytaj więcej »

Największe zainteresowanie bonami turystycznymi jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim

Największe zainteresowanie bonami turystycznymi jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim

W drugiej transzy płatności ZUS przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wsparcie otrzymało ok. 8,6 tys. podmiotów.

Czytaj więcej »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po wakacjach jedynie wyjątkowo

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po wakacjach

Po wznowieniu nauki w szkołach ponownie pojawi się możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego – zapowiada rząd. Jego wykorzystane będzie natomiast ograniczone do określonej sytuacji.

Czytaj więcej »

Praca zdalna – na jak długo pozostanie?

Przedłużenie pracy zdalnej

Przepisy tarczy antykryzysowej dotyczące pracy zdalnej miały przestać obowiązywać w początkach września 2020 r. Jednak już teraz wiemy, że okres jej zastosowania zostanie wydłużony. Docelowo rozwiązania w zakresie pracy zdalnej mają zostać też wpisane do Kodeksu pracy.

Czytaj więcej »

Turystyka i estrada otrzymają pomoc finansową

Turystyka i estrada otrzymają pomoc finansową

Wypłat na rzecz podróżnych za nieodbyte imprezy turystyczne w związku z epidemią koronawirusa będzie dokonywać Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – wynika z poselskiego projektu ustawy, który 14 sierpnia 2020 r. wpłynął do Sejmu.

Czytaj więcej »

Artykuł

Rozpoczynają się kontrole pomocy uzyskanej w ramach tarczy antykryzysowej

ZUS i KAS rozpoczęły kontrole przedsiębiorców, zadbaj o dokumenty

Organy podatkowe i ZUS rozpoczną kontrole podmiotów, którzy skorzystały z pomocy finansowej udzielonej w ramach tarczy antykryzysowej. Przedmiotem analizy będą w szczególności złożone przez pracodawców oświadczenia. Co będzie weryfikowane i jak pracodawca może zabezpieczyć przed koniecznością zwrócenia pomocy finansowej?

Czytaj więcej »

Porada

Pracownik wraca po ponad 30-dniowej kwarantannie - co z badaniami kontrolnymi?

Badania kontrokne po kwarantannie

Pytanie: Sanepid - w oparciu o kolejno wydawane decyzje – nakazywał pracownikowi poddanie się obowiązkowej kwarantannie przez ponad 30 dni. Pracownik uzyskał za ten okres najpierw wynagrodzenie za czas choroby, a następnie zasiłek chorobowy. Proszę o informację, czy po zakończeniu kwarantanny powinniśmy skierować pracownika na badania kontrolne? Pragnę podkreślić, że pracownik był w kwarantannie - nie był chory, a jedynie miał styczność z osobą zakażoną (osoby te mieszkają w jednym budynku, ale w odrębnych mieszkaniach).

Czytaj więcej »

Koronawirus: Jak zakwalifikować nieobecność pracownika, który oczekuje na wykonanie testu

Oczekiwanie na wynik testu na koronawirusa – jaka nieobecność

Pytanie: Pracownik gospodarczy Domu Pomocy Społecznej nie świadczył pracy od poniedziałku do wtorku z powodu zaleceń z sanepidu i oczekiwaniem na wyniku testu na koronawirusa SARS CoV-2. Jak powinniśmy rozliczyć czas pracy w ewidencji? Czy takiemu pracownikowi można wypłacić w całości wynagrodzenie zasadnicze i dodatek stażowy? Czy można wypłacić wynagrodzenie postojowe? Czy zgodnie z ustawą z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  istnieje możliwość odsunięcia pracownika od pracy z możliwością wypłaty wynagrodzenia z dodatkiem stażowym?

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel