Składki ZUS

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Do 2 marca 2020 r. przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do „małego ZUS”

Mały ZUS plus – składki

Jak informuje ZUS – poniedziałek 2 marca 2020 r. to „ostatni dzwonek” na zgłoszenie się do „małego ZUS”. W ten dzień sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte dłużej – do 18.00. Przedsiębiorcy, którzy poszukują informacji na temat ulgi, mogą skorzystać z Centrum Obsługi Telefonicznej (tel. 22 560 16 00). Pod koniec stycznia ZUS uruchomił specjalną linię dedykowaną takim klientom.

Czytaj więcej »

Od 1 lutego 2020 r. zmiany w ZUS DRA, ZUS RCA i kodach zusowskich

Od 1 lutego 2020 r. zmiany w ZUS DRA

Zmiany dotyczą druków ZUS DRA cz. II i ZUS RCA cz. II. Nadano także nowe brzmienie opisom dwóch kodów tytułu ubezpieczenia: 05 90 i 05 92. Wynika to z wprowadzenia preferencji składkowej nazwanej małym ZUS „plus”. Sprawdź, jak poprawnie wypełniać te formularze.

Czytaj więcej »

Wskaźniki i stawki

Składki na ZUS przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę (tzw. mały ZUS plus)

Z dniem 1 stycznia 2021 r. rozpoczyna się kolejny okres rozliczeniowy dla płatników, którzy korzystają z ulgowej formy oskładkowania uzależniającej wysokość obciążeń składkowych od wysokości dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej (tzw. mały ZUS plus).

Czytaj więcej »

Artykuł

Mały ZUS plus od 1 lutego 2020 r. – kto skorzysta, a kto nie

poznaj zmiany 2020 r

Dnia 1 lutego 2020 r. mają wejść w życie zmiany w tzw. małym ZUS zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Sprawdź, którzy płatnicy składek ZUS skorzystają na nowych przepisach.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel