Składki ZUS

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Do 2 marca 2020 r. przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do „małego ZUS”

Mały ZUS plus – składki

Jak informuje ZUS – poniedziałek 2 marca 2020 r. to „ostatni dzwonek” na zgłoszenie się do „małego ZUS”. W ten dzień sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte dłużej – do 18.00. Przedsiębiorcy, którzy poszukują informacji na temat ulgi, mogą skorzystać z Centrum Obsługi Telefonicznej (tel. 22 560 16 00). Pod koniec stycznia ZUS uruchomił specjalną linię dedykowaną takim klientom.

Czytaj więcej »

Od 1 lutego 2020 r. zmiany w ZUS DRA, ZUS RCA i kodach zusowskich

Od 1 lutego 2020 r. zmiany w ZUS DRA

Zmiany dotyczą druków ZUS DRA cz. II i ZUS RCA cz. II. Nadano także nowe brzmienie opisom dwóch kodów tytułu ubezpieczenia: 05 90 i 05 92. Wynika to z wprowadzenia preferencji składkowej nazwanej małym ZUS „plus”. Sprawdź, jak poprawnie wypełniać te formularze.

Czytaj więcej »

Wskaźniki i stawki

Składki na ZUS przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę (tzw. mały ZUS plus)

Od 1 lutego 2020 r. obowiązuje mały ZUS „plus”, czyli zmodyfikowana wersja funkcjonującej do 31 stycznia 2020 r. ulgi polegającej na opłacaniu składek od podstawy uzależnionej od skali prowadzonej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej »

Artykuł

Mały ZUS plus od 1 lutego 2020 r. – kto skorzysta, a kto nie

poznaj zmiany 2020 r

Dnia 1 lutego 2020 r. mają wejść w życie zmiany w tzw. małym ZUS zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Sprawdź, którzy płatnicy składek ZUS skorzystają na nowych przepisach.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel