Koronawirus

Filtruj po typie dokumentu:

Porada

Czy z pozytywnym wynikiem na COVID można pracować zdalnie

Kwarantanna lub izolacja a praca zdalna

Pytanie: Czy pracownik, który uzyskał pozytywny wynik tekstu na koronawirusa, może w porozumieniu z pracodawcą świadczyć prace zdalną w okresie nałożonej na niego izolacji domowej? Pracownik nie otrzymał zwolnienia lekarskiego. Czuje się dobrze i chciałby wykonywać pracę zdalnie w okresie izolacji.

Czytaj więcej »

Nowość

PPK, pandemia: nowe wzory formularzy PIT dla płatników

PPK, pandemia: nowe wzory formularzy PIT dla płatników

Dnia 18 listopada 2020 r. wchodzi w życie rozporządzenie wprowadzające zmienione wzory formularzy PIT-4R, PIT-8AR oraz PIT-11. Sprawdź, jak PPK i pandemia COVID-19 wpłynęły na układ poszczególnych części formularzy PIT.

Czytaj więcej »

Pomoc socjalna dla artystów i twórców – nowe zasady od 4 listopada 2020 r.

Pomoc socjalna dla artystów i twórców od 3 listopada 2020 r.

Określono nowe antycovidove zasady wsparcia finansowego dla twórców i artystów, którzy znaleźli się w trudnym położeniu. Podano maksymalną wysokość pomocy socjalnej oraz formalności, jakie należy dopełnić. Jest to inna pula środków niż ta, przeznaczona dla samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych i przedsiębiorców prowadzących działalność w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca. Pomoc jest przeznaczona tylko dla dziedzin twórczości objętej mecenatem państwa na mocy odrębnych przepisów.

Czytaj więcej »

Wypłata zasiłków – pracodawca otrzyma z ZUS informację o kwarantannie lub izolacji pracownika

Zasiłek – ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie

ZUS będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej i będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Czytaj więcej »

Artykuł

Podejrzenie lub potwierdzenie zakażenia koronawirusem u pracownika - instrukcja dla pracodawcy

Podejrzenie koronawirusa - instrukcja dla pracodawcy

W związku z dużą ilością zakażeń i chaosem informacyjnym, pracodawcy często nie są pewni, jakie działania powinni podjąć w przypadku, gdy u jednego z pracowników pojawiły się objawy zarażenia koronawirusem lub jeśli zostanie potwierdzone, że pracownik został zarażony. Skorzystaj z instrukcji, aby wiedzieć, jak krok po kroku postępować w takiej sytuacji.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel