Tarcza antykryzysowa

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

MRPiPS wyjaśnia, kiedy będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września. Wyjaśnienia MRPiPS

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Pomimo, że epidemia nie odpuszcza, od września zdecydowana większość uczniów ma powrócić do nauki w szkolnych ławkach. Co w sytuacji, gdy z powodu zagrożenia koronawirusem placówka zostanie zamknięta?

Czytaj więcej »

Sprawdź, do kiedy zastosujesz rozwiązania antykryzysowe

Rozwiązania antykryzysowe - na jak długo?

W początkach września mija okres obowiązywania niektórych przepisów tarczy antykryzysowej. Jaki to ma wpływ na antykryzysowe rozwiązania kadrowe? Które z nich nadal można stosować? Przedstawiamy praktyczne zestawienie.

Czytaj więcej »

ZUS ponownie rozpatrzy wnioski o zwolnienia składkowe

ZUS ponownie rozpatrzy wnioski

ZUS bez dodatkowego wniosku ponownie rozpatrzy złożone do 30 czerwca 2020 r. wnioski o zwolnienie z opłacania składek za marzec, kwiecień i maj br. Dotyczy to płatników, którzy posiadali nadpłatę, lub dokonali płatności składek, które pokryły składki za okresy objęte złożonym wnioskiem.

Czytaj więcej »

Największe zainteresowanie bonami turystycznymi jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim

Największe zainteresowanie bonami turystycznymi jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim

W drugiej transzy płatności ZUS przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Wsparcie otrzymało ok. 8,6 tys. podmiotów.

Czytaj więcej »

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po wakacjach jedynie wyjątkowo

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po wakacjach

Po wznowieniu nauki w szkołach ponownie pojawi się możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego – zapowiada rząd. Jego wykorzystane będzie natomiast ograniczone do określonej sytuacji.

Czytaj więcej »

Porada video

Przepisy antykryzysowe - kluczowe rozwiązania dla kadrowych i specjalistów ds. płac - 18.08.2020

Przepisy antykryzysowe - problemy z praktyki

Poznaj praktyczne aspekty związane ze stosowaniem przepisów antykryzysowych i dowiedz się, w jaki sposób skorzystać z wprowadzonych rozwiązań. Zapraszamy do udziału w webinarium, w trakcie którego ekspert udzieli odpowiedzi na najważniejsze zapytania kadrowych i specjalistów ds. płac.

Czytaj więcej »

Artykuł

Rozpoczynają się kontrole pomocy uzyskanej w ramach tarczy antykryzysowej

ZUS i KAS rozpoczęły kontrole przedsiębiorców, zadbaj o dokumenty

Organy podatkowe i ZUS rozpoczną kontrole podmiotów, którzy skorzystały z pomocy finansowej udzielonej w ramach tarczy antykryzysowej. Przedmiotem analizy będą w szczególności złożone przez pracodawców oświadczenia. Co będzie weryfikowane i jak pracodawca może zabezpieczyć przed koniecznością zwrócenia pomocy finansowej?

Czytaj więcej »

Wynagrodzenia przy obniżonym etacie z przepisach antykryzysowych – pytania i odpowiedzi

Wynagrodzenia przy obniżonym etacie z przepisach antykryzysowych

Przedsiębiorca może obniżyć wymiar czasu pracy maksymalnie o 20%, nie więcej niż do 0,5 etatu, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę ustalane na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, z uwzględnieniem wymiaru czasu pracy. Sprawdź odpowiedzi na pytania pracodawców w tym zakresie.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel