Zmiany w oświacie

Filtruj po typie dokumentu:

Artykuł

Zmiany w odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020

Zmiany w odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020

Przed 1 września 2019 r. wystarczyło, że dyrektor ukarał nauczyciela za dane zachowanie karą porządkową, a wtedy postępowanie dyscyplinarne było umarzane albo nie dochodziło do jego wszczęcia. Obecnie jednak takie rozwiązanie nie zadziała w przypadku, gdy sprawa dotyczy czynu naruszającego prawa i dobro dziecka. Dlatego też uważaj, co mówisz i co robisz.

Czytaj więcej »

Zatrudnianie i wynagrodzenia nauczycieli: 15 ważnych zmian od 1 września 2019 r.

15 zmian w Karcie Nauczyciela od 1 września 2019 r.

Od września ponownym zmianom ulegną reguły dotyczące awansu zawodowego oraz oceny pracy nauczycieli. Wprowadzone zostanie nowe świadczenie dla nauczyciela stażysty, nowością stanie się też limit zatrudnienia terminowego. To jednak nie wszystko. Zwróć uwagę na 15 ważnych zmian dotyczących zatrudnienia oraz wynagradzania nauczycieli, które zaczną obowiązywać od 1 września 2019 r.

Czytaj więcej »

Nowość

Sprawdź nowe stawki wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli

Nowe stawki wynagrodzeń nauczycieli od 1 września 2019 r.

Dowiedz się, ile od 1 września 2019 roku wyniosą nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego w zależności od posiadanego przez nauczyciela stopnia awansu zawodowego.

Czytaj więcej »

Nauczycielskie umowy terminowe także z limitem

Będzie limit umów terminowych dla nauczycieli

Już wkrótce okres trwania umów terminowych zawieranych z nauczycielami zacznie podlegać ograniczeniom. Wprowadzane zmiany mają ograniczyć nadużywanie tej formy zatrudnienia. Sprawdź, w jaki sposób będą limitowane umowy o pracę na czas określony zawierane z nauczycielami i od kiedy nowe zasady zaczną obowiązywać.

Czytaj więcej »

Nauczycielskie umowy na czas określony będą limitowane

Będzie limit umów terminowych dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje ograniczyć długość terminowych umów o pracę zawieranych z nauczycielami w związku z zaistnieniem potrzeby wynikającej z organizacji nauczania. Dowiedz się więcej, jak będą limitowane umowy o pracę na czas określony i od kiedy nowy limit zacznie obowiązywać.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Webinarium
Webinarium

Zasiłki 2021

, 29.stycznia.2021

Weź udział »

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel