Narzędzia:
Karta sportowa (np. Multisport) jest bardzo popularnym benefitem przyznawanym pracownikom. Może być finansowana ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, środków obrotowych pracodawcy, a także współfinansowana przez pracodawcę i pracownika. W zależności od sposobu finansowania karty sportowej (Multisport) różnie kształtują się obowiązki podatkowo-składkowe pracownika i pracodawcy.
Budując model premiowania należy mieć na uwadze, że chociaż Prawo pozostawia pracodawcom dużą swobodę w budowaniu modelu premiowania. Jednak błędy proceduralne lub niewłaściwe formułowanie przepisów zakładowych i umów o pracę mogą bardzo skomplikować sytuację pracodawcy. Dlatego sprawdź szczegółowo tryb wdrażania i modyfikacji modelu premiowania. Pamiętaj przy tym, że nie możesz stosować przepisów antydyskryminacyjnych.
Większość firm zatrudniając pracowników tworzy swoją własną strukturę organizacyjną, systematyzując w ten sposób działania związane z obsługą pracowników Dzięki temu można podzielić zadania i obowiązki między poszczególne osoby, tworzyć odpowiednie działy i nadawać uprawnienia konkretnym osobom np. poprzez jasno określony podział i zakres obowiązków. Podstawowymi działami tego typu w praktycznie każdej firmie jest dział kadr i płac, w większych możemy spotkać się również z działem HR.
Wskutek pandemii koronowirusa – zjawiska absolutnie bezprecedensowego w naszej współczesnej historii – gwałtownie pogorszyły się nastroje w polskiej gospodarce i od wysokiego poziomu optymizmu w 2019 r. przeszliśmy do silnych obaw związanych z ryzykiem kryzysu gospodarczego i upadłości wielu firm. Działania realizowane przez rząd mogą w jakimś zakresie i na pewien okres zminimalizować niebezpieczeństwo masowych upadłości wielu firm, ale na pewno nie są w stanie trwale poprawić koniunktury gospodarczej i powstrzymać wszystkich skutków pandemii. W dłuższym okresie to firmy będą musiały podjąć działania dostosowawcze, które pozwolą im przetrwać na rynku.
Dla firmy bardzo ważne jest stworzenie struktur, które będą odpowiadać za sprawiedliwe nagradzanie talentów i osiągnięć. Jeszcze bardziej istotna jest jednak efektywna komunikacja z pracownikami, którzy pomimo tego, że są rozliczani zgodnie z przemyślanym systemem, czują się finansowo „oszukiwani”, często w porównaniu z innymi osobami z firmy lub branży. Może być ona wyzwaniem, zwłaszcza w związku z podwyżką płacy minimalnej, która nastąpiła w styczniu 2020 roku. Podpowiadamy, jak się z nim zmierzyć.
W 2019 roku mediana miesięcznych wynagrodzeń całkowitych wśród uczestników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wyniosła 4 785 PLN brutto i była wyższa o 285 PLN niż rok wcześniej. Czy byliśmy usatysfakcjonowani z naszych zarobków?
Artykuł podsumowuje dane na temat wynagrodzeń osób o różnym wykształceniu w 2019 roku. Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW) i uwzględniają tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę.
Od lat popyt na programistów wzrasta i nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała się w najbliższych latach zmienić. Wraz z zapotrzebowaniem rosną zarobki osób zatrudnionych na tych stanowiskach. Jakie wynagrodzenie otrzymywali programiści w 2019 roku? Znajomość, których języków programowania przynosiła największe zarobki? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.
Miesięczne wynagrodzenie podstawowe brutto brygadzisty w dziale produkcji to 4.453 zł. Dopłaty do posiłków otrzymuje co czwarty zatrudniony na tym stanowisku.
Kierownik do spraw produkcji może otrzymać całkowite miesięczne wynagrodzenie w wysokości aż 10.391 zł. Z laptopu/tabletu korzysta ponad połowa pracowników na tym stanowisku.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone