Tarcza 6.0

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Podstawa wymiaru zasiłku w okresie ciąży i zasiłku macierzyńskiego – zmiany od 16 grudnia

Przeliczanie podstawy zasiłków

Zmieniły się zasady ustalania podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, który  przysługuje w czasie ciąży oraz zasiłku macierzyńskiego osobom, którym pracodawca obniżył wymiar czasu pracy na podstawie ustawy o COVID-19. Zmiany przepisów obowiązują od 16 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej »

Od 30 grudnia i 1 stycznia wnioski o zwolnienia składkowe z tarczy 6.0

Tarcza 6.0. - wnioski do ZUS

Na postawie przepisów tarczy antykryzysowej 6.0. można uzyskać zwolnienie z obowiązku opłacania składek, dodatkowe świadczenie postojowe oraz jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Sprawdź, od kiedy możliwe jest składanie wniosków o poszczególne zwolnienia i świadczenia.

Czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa 6.0 – od kiedy można składać wnioski o wsparcie ze strony ZUS

Tarcza antykryzysowa 6.0 – od kiedy można składać wnioski o wsparcie ze strony ZUS

Na postawie przepisów tarczy antykryzysowej 6.0. można uzyskać dodatkowe świadczenie postojowe, jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe, zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Znamy terminy, od kiedy można składać wnioski.

Czytaj więcej »

Tarcza 6.0 – ważne jest złożenie deklaracji rozliczeniowej do końca 2020 roku

Tarcza 6.0 – ważne jest złożenie deklaracji rozliczeniowej do końca 2020 roku

Tarcza antykryzysowa 6.0 zakłada m.in. zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. dla płatników działających pod określonymi kodami PKD. Aby skorzystać z tego zwolnienia, trzeba pamiętać o złożeniu dokumentów rozliczeniowych w odpowiednim czasie, tj. do 31 grudnia 2020 roku.

Czytaj więcej »

Badania lekarskie pracowników – kolejne ułatwienia na czas epidemii

Badania lekarskie pracowników - zmiany od 16 grudnia 2020 r.

Dłuższy okres ważności orzeczenia z badań okresowych oraz badań wstępnych, które w okresie epidemii zostały wydane przez lekarza innego niż profilaktyk – takie m.in. rozwiązania wprowadza najnowsza zmiana tarczy antykryzysowej. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

Artykuł

Jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS w tarczy antykryzysowej 6.0 – uwaga na kontrole ZUS

Zwolnienie ze składek ZUS w tarczy 6.0 – kontrole ZUS

Przepisy tarczy antykryzysowej 6.0 wprowadzają nowe regulacje w opłacaniu i naliczaniu składek ZUS. W tarczy znalazły się także zapisy, które mówią, w jaki sposób ZUS będzie kontrolował podmioty, które skorzystają ze zwolnień w opłacaniu składek ZUS. Sprawdź, jak skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS i jakich błędów unikać.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel