Zmiany w PIT

Filtruj po typie dokumentu:

Porada

Potrącenia z zaległego wynagrodzenia – 17% czy 18% stawka PIT?

potrącenie z wynagrodzenia

Pytanie: Proszę o informację, w jakiej wysokości komornik pobiera zaliczki na podatek dochodowy od wyegzekwowanych należności pracowniczych na podstawie art. 42e ustawy o PIT – 18% czy 17%? Nakaz sądowy dotyczył zaległych wynagrodzeń, które zostały wypłacone w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej »

Artykuł

Zmiany w PIT z 2019 r. – jak wpływają na kwoty wolne od potrąceń z wynagrodzenia

Zmiany w PIT 2019 r. a kwoty wolne od potrąceń

W trakcie 2019 r. nie tylko wprowadzono rewolucyjną ulgę dla pracowników do 26. roku życia, ale także zmieniono wszystkie wskaźniki wyznaczające wysokość miesięcznych zaliczek na podatek od dochodów m.in. ze stosunku pracy. Ponadto, już od listopada pierwsze firmy będą musiały naliczać wpłaty na PPK. Te zmiany mają wpływ na poziom kwot wolnych od potrąceń dokonywanych z pracowniczego wynagrodzenia.

Czytaj więcej »

Jak rozliczać PIT od 1 października – zasady, wzory i przykłady rozliczeniowe dla płatników

Jak rozliczać PIT od 1 października 2019 r.

Od 1 października 2019 r. zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające istotne zmiany w zakresie podatku PIT: obniżające stawkę podatku PIT, wprowadzające nową stawkę podatkową w wysokości 17,75%, modyfikujące skalę podatkową oraz kwotę zmniejszającą podatek, a także znacząco podnosi poziom zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodu stosowanych przy naliczaniu zaliczek podatkowych. Sprawdź, w jak prawidłowo rozliczać wynagrodzenia po nadchodzących zmianach.

Czytaj więcej »

Nowość

MF wyjaśnia, jak po zmianach obliczać zaliczki i rozliczać koszty pracownicze

Zmiany w PIT - objaśnienia ministerstwa finansów

Od 1 października 2019 r. obowiązują zmiany podatkowe, które m.in. obniżyły stawkę PIT i zwiększyły koszty uzyskania przychodów, stosowane przy ustalaniu zaliczek podatkowych. W stosowaniu nowych przepisów mają pomóc, wydane przez ministerstwo finansów, objaśnienia podatkowe.

Czytaj więcej »

Wyższe koszty z pracy i niższy PIT – obejrzyj szkolenie online

Wyzsze koszty z pracy i niższy PIT - obejrzyj szkolenie online

Od 1 października zaczyna obowiązywać nowelizacja ustawy o PIT, obniżająca niższą stawkę podatku w skali podatkowej i podwyższająca pracownicze koszty uzyskania przychodu. Sprawdź, jak rozliczać wynagrodzenia z uwzględnieniem zmian podatkowych.

Czytaj więcej »

Od 1 października 17,75% stawka PIT na wniosek pracownika

17,75% stawka PIT na wniosek pracownika

Na wniosek podatnika przy kalkulowaniu miesięcznych zaliczek podatkowych od przychodów osiągniętych od 1 października do 31 grudnia 2019 r. płatnik będzie musiał zastosować wyższą, 17,75% stawkę PIT. Złożenie wniosku ma przede wszystkim zapobiec wystąpieniu niedopłaty podatku przy jego rocznym rozliczaniu.

Czytaj więcej »

Niższy PIT od 1 października. Zmiany zaczęły obowiązywać

Zmiany w PIT zaczęły obowiązywać

Nowelizacja ustawy o PIT obniżyła z 18% do 17% niższą stawkę podatku w skali podatkowej, a także podwyższyła wysokość pracowniczych kosztów uzyskania przychodów.

Czytaj więcej »

Jak stosować obniżony PIT do wrześniowych wynagrodzeń

Wynagrodzenia za wrzesień a 17% stawka PIT

Niższy podatek i wyższe koszty uzyskania przychodu należy stosować od przychodów uzyskiwanych począwszy od 1 października 2019 r. Znajdą one więc zastosowanie m.in. w przypadku wynagrodzeń wrześniowych płatnych w październiku. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Webinarium
Webinarium

Zasiłki 2021

, 29.stycznia.2021

Weź udział »

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel