Tarcza antykryzysowa

Filtruj po typie dokumentu:

Porada

Komu przysługuje dodatkowe świadczenie postojowe

Komu przysługuje dodatkowe świadczenie postojowe

Pytanie: Proszę o wyjaśnienie, czy zleceniobiorcy, którzy skorzystali już trzy razy w 2020 r., ze świadczenia postojowego w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla umów cywilnoprawnych w okresie kwiecień, maj, czerwiec, mogą się ubiegać ponownie o świadczenie postojowe w związku z utratą dochodów z powodu braku możliwości realizacji umowy zlecenia w miesiącach październik (24–30 zajęcia grupowe odwołane), listopad, grudzień 2020 r.? Nadmieniam, że jesteśmy instytucją kultury, która od 7 listopada 2020 r. do 27 grudnia 2020 r. jest zamknięta zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa. Zleceniobiorcy, którzy podpisali z nami umowy zlecenia na prowadzenie zajęć kulturalnych na okres 5 października – 30 grudnia 2020 r. nie mogą realizować tych umów praktycznie od 24 października 2020 r., od kiedy to wstrzymaliśmy realizację zajęć grupowych, a od 7 listopada 2020 r. zupełnie zamknęliśmy budynek i zawieszone zostały wszelkie zajęcia kulturalne.

Czytaj więcej »

Jak wylicza się wynagrodzenie za czas przestoju dla pracownika

Jak wylicza się wynagrodzenie za czas przestoju dla pracownika

Pytanie: Pierwszy pracownik świadczył pracę do 8 listopada, od 9 listopada do 30 listopada będzie na tzw. przestoju. Jego wynagrodzenie przedstawia się następująco: wynagrodzenie zasadnicze 2.600,00 zł, staż 520,00 zł. Drugi pracownik świadczył pracę do 15 listopada, od 16 listopada do 30 listopada będzie na tzw. przestoju. Jego wynagrodzenie przedstawia się następująco: wynagrodzenie zasadnicze 2.270,00 zł, premia procentowa 340,50 zł, staż 454,00 zł Czy w drugim przypadku sumuje się zasadnicze + premia? Co ze stażem w obu przypadkach?

Czytaj więcej »

Nowość

Praca zdalna w okresie izolacji domowej – będzie rozstrzygnięcie

Praca zdalna w okresie izolacji domowej

Czy pracownik, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, lecz przechodzi chorobę bezobjawowo, może wykonywać pracę zdalną? Dylematy pracodawców i wątpliwości wielu ekspertów w tym zakresie rozstrzygnie zmiana przepisów.

Czytaj więcej »

Nowa preferencja podatkowa od 19 listopada 2020 r.

Nowa preferencja podatkowa od 19 listopada 2020 r.

Przedłużono terminy odprowadzania zaliczek na podatek i zryczałtowanego podatku dochodowego przez niektórych płatników podatku dochodowego. Chodzi o tych podatników, którzy prowadzą działalność m.in. handlową, gastronomiczną, hotelarską, transportową, kulturalną, sportową, turystyczną, rozrywkową itd. Sprawdź nowe terminy i branże, które mogą skorzystać z nowych terminów rozliczeń z fiskusem.

Czytaj więcej »

Przedsiębiorca bez przychodów w czasie pandemii ma prawo do świadczenia postojowego

Przedsiębiorca bez przychodów w czasie pandemii ma prawo do świadczenia postojowego

ZUS odmówił trenerce fitness wypłaty świadczenia postojowego. Nie spełniała ona bowiem warunku, zgodnie z którym spadek przychodów w momencie składania wniosku ma wynosić co najmniej 15% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Dnia 2 września 2020 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił decyzję ZUS (sygn. akt IV U 1195/2). Sprawdź, co to oznacza dla przedsiębiorców poszkodowanych finansowo przez pandemię.

Czytaj więcej »

Poznaj nowe terminy wpłat zaliczek na PIT dla niektórych branż

Poznaj nowe terminy wpłat zaliczek na PIT dla niektórych branż

Z przesunięcia terminu wpłaty pobranych zaliczek na PIT oraz podatku zryczałtowanego będą mogli skorzystać właściciele barów i restauracji, organizatorzy targów, wystaw i kongresów, producenci filmowi i telewizyjni, przedsiębiorcy prowadzący siłownie oraz gabinety fitness, czy sprzedający na targowiskach. Ministerstwo Finansów przygotowało nowe rozporządzenie w tej sprawie. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa: praca zdalna także w czasie kwarantanny

Praca zdalna w trakcie kwarantanny

Już wkrótce w przepisach tarczy antykryzysowej znajdzie się wyraźny zapis o możliwości wykonywania przez osoby zatrudnione pracy zdalnej, w okresie objęcia ich przez sanepid obowiązkową kwarantanną.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel