Tarcza 2.0 i tarcza 6.0

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Od 26 stycznia 2021 r. można składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS za lipiec – wrzesień 2020 r.

Od 26 stycznia 2021 r. można składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS za lipiec – wrzesień 2020 r.

Od 26 stycznia 2021 r. płatnicy składek z określonych branż mogą złożyć wniosek o zwolnienie z opłacania składek ZUS za lipiec – wrzesień 2020 r. Wniosek o zwolnienie z opłacania składek można złożyć do 15 marca 2021 r. przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba do tego wykorzystać RDZ-B6 oraz RDZ-M. Skorzystaj z instrukcji krok po kroku, jak przesłać wniosek do ZUS.

Czytaj więcej »

Wniosek o udzielenie subwencji finansowej w ramach tarczy 2.0. – praktyczne wskazówki od ZUS

Wniosek o udzielenie subwencji finansowej w ramach tarczy 2.0. – praktyczne wskazówki od ZUS

Jeśli przedsiębiorca złoży wniosek o udzielenie subwencji finansowej w ramach tarczy 2.0. Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. (PFR), ZUS przekazuje do PFR dane dotyczące stanu zatrudnienia oraz salda na koncie płatnika. Jeżeli wnioskodawca otrzymał informację o negatywnym wyniku weryfikacji spełnienia warunków otrzymania subwencji, może sprawdzić, według jakich zasad ZUS przekazał dane do PFR.

Czytaj więcej »

Od 15 stycznia 2021 r. osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mogą wystąpić o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe

Jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe – umowy cywilnoprawne

Osoby, które uzyskują przychód z umowy agencyjnej, umowy zlecenia, innej umowy o świadczenie usług czy umowy o dzieło z tytułu określonego w tarczy antykryzysowej 6.0, mogą skorzystać z jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego. Sprawdź, jak złożyć wniosek RSP-CD6 o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19 dla umów cywilnoprawnych.

Czytaj więcej »

W styczniu 2021 r. rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0 – sprawdź, czy możesz skorzystać z pomocy finansowej

W styczniu 2021 r. rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0

Z nowej tarczy skorzystają firmy m.in. z branży gastronomicznej, turystyki, kultury czy fitness. Warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie z Tarczy Finansowej PFR 2.0 różnią się w zależności m.in. od wielkości firmy oraz poziomu spadku przychodów. Sprawdź, na jakie wsparcie będą mogły liczyć firmy i jakie warunki trzeba będzie spełnić.

Czytaj więcej »

Porada

Tarcza 6.0 a zwolnienie ze składek ZUS – jak rozumieć „przychód z przeważającej działalności”

Tarcza 6.0 a zwolnienie ze składek ZUS

Pytanie: Jesteśmy niewielką samorządową instytucją kultury. Korzystaliśmy już z pomocy, a dotyczyła ona zwolnienia ze składek ZUS za marzec, kwiecień i maj 2020 r. (50%). Teraz pojawiła się tarcza 6.0, która oferuje pomoc dotyczącą m.in. zwolnienia ze składek ZUS za lipiec, sierpień, wrzesień oraz listopad 2020 r. Nasz jedyny PKD to PKD(2007): 90.04Z, a więc ten z listy uprawnionych. Co kryje się pod pojęciem „przychód z przeważającej działalności”. Czy są to przychody z "przeważającej działalności" w rozumieniu przepisów podatkowych?

Czytaj więcej »

Wzór

RD-PFR – załącznik do informacji o stanie konta płatnika składek (RD-3) – wersja do wydruku i wersja edytowalna

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie dane ZUS przekazał do PFR lub jakie dane ma zewidencjonowane po Twoich korektach, możesz złożyć do ZUS wniosek o informację o stanie konta płatnika składek (RD-3). Musisz dołączyć do niego załącznik „Potwierdzenie informacji przekazanych przez ZUS do Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. (PFR) do rozpatrzenia wniosku o udzielenie subwencji finansowej w ramach projektu” (RD-PFR). W załączniku wskaż czego dotyczy Twoje pytanie: liczby pracowników/etatów czy salda, a w polu tekstowym wpisz datę złożenia wniosku do PFR.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel