Zerowy PIT dla młodych

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Młodzi pracownicy z zerowym PIT, lecz nadal ze składkami

Zerowy PIT dla młodych od 1 sierpnia 2019 r.

Pracownicy do 26. roku zwolnieni zostaną z PIT – wynika z zaakceptowanego przez rząd projektu zmian podatkowych. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. i szacuje się, że skorzysta z niej ponad 2 mln młodych osób.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT dla młodych: zatrudniony złoży oświadczenie

Zerowy PIT: podatnik złoży oświadczenie

Osoby do 26 lat, które w 2019 r. zechcą skorzystać z „zerowego PIT”, od dnia wejścia w życie nowych przepisów, będą mogły składać płatnikom oświadczenia informujące o spełnianiu warunków do nowego zwolnienia od podatku. Jak w praktyce może brzmieć treść takiego oświadczenia?

Czytaj więcej »

Jak stosować „zerowy PIT” w przypadku środków z ZFŚS i świadczeń niepieniężnych

Zerowy PIT dla młodych a świadczenia ZFŚS i niepienieżne

Od 1 sierpnia 2019 r. zaczęły obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o PIT, wprowadzające zwolnienie podatkowe dla osób do 26. roku życia. Od tego czasu „zerowym PIT” objęte są również świadczenia niepieniężne i finansowane z ZFŚS w takim zakresie, w jakim nie podlegają zwolnieniu podatkowemu przypisanemu do tych świadczeń. Sprawdź szczegóły w artykule.

Czytaj więcej »

Jakie będą konsekwencje zerowej stawki PIT dla uczestników PPK?

Zerowy PIT a składka na PPK

Zerowy PIT dla osób poniżej 26. lat będzie miał znaczenie w kontekście kosztów wpłaty na PPK dokonywanej przez pracodawcę – podkreślają dr Antoni Kolek oraz Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat – co wynika z wyjaśnień KIP?

Zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26. lat

Od momentu, gdy przepisy wprowadzające „zerowy PIT” dla młodych weszły w życie, płatnicy często mają wątpliwości, jak prawidłowo zastosować wskazane zwolnienie podatkowe w miesiącu, w którym osoba zatrudniona osiągnie 26. rok życia. Sprawdźmy, co w tym zakresie wynika z najnowszych wyjaśnień organów podatkowych.

Czytaj więcej »

Porada video

Szkolenie on-line: Zerowy PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców

Zerowy PIT dla pracowników i zleceniobiorców - szkolenie online

Od 1 sierpnia 2019 r. wynagrodzenia osób do 26. roku życia, które są zatrudnione na podstawie stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego, stosunku pracy nakładczej lub umów zlecenia, objęte zostały nowym zwolnieniem podatkowym.

Czytaj więcej »

Artykuł

Zmiany w PIT z 2019 r. – jak wpływają na kwoty wolne od potrąceń z wynagrodzenia

Zmiany w PIT 2019 r. a kwoty wolne od potrąceń

W trakcie 2019 r. nie tylko wprowadzono rewolucyjną ulgę dla pracowników do 26. roku życia, ale także zmieniono wszystkie wskaźniki wyznaczające wysokość miesięcznych zaliczek na podatek od dochodów m.in. ze stosunku pracy. Ponadto, już od listopada pierwsze firmy będą musiały naliczać wpłaty na PPK. Te zmiany mają wpływ na poziom kwot wolnych od potrąceń dokonywanych z pracowniczego wynagrodzenia.

Czytaj więcej »

Zdaniem MF: Jak stosować zerowy PIT, gdy pracownik kończy 26 lat?

Do kiedy stosować zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat?

Czy nowe zwolnienie w PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców można stosować jedynie do przychodów uzyskanych do dnia 26 urodzin, czy końca miesiąca, w którym osoby te kończą ten wiek? Prezentujemy stanowisko, jakie ministerstwo finansów przekazało w tym zakresie Portalowi Kadrowemu.

Czytaj więcej »

Porada

Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy z ulgą „zerowy PIT” – lista płac za listopad 2019 r.

Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy z ulgą „zerowy

Pytanie: Pani Katarzyna otrzymuje płacę zasadniczą 2.600,00 zł brutto. Pracownica nie ukończyła 26. roku życia. W listopadzie 2019 r. przez 10 dni przebywała na zwolnieniu lekarskim, za które pracodawca wypłacił zasiłek chorobowy 80% w wysokości 693,33 zł brutto. Pracownica złożyła pracodawcy oświadczenie o niepobieraniu zaliczek na podatek dochodowy. Jak właściwie naliczyć podatek od wypłaconego zasiłku chorobowego? Czy należy zastosować koszty uzyskania przychodów i miesięczną ulgę podatkową?

Czytaj więcej »

Zerowy PIT a koszty uzyskania przychodu i ulga podatkowa

Zerowy PIT a koszty uzyskania przychodu i ulga podatkowa

Pytanie: Mam pytanie dotyczące ulgi podatkowej dla osób poniżej 26 roku życia. Mam osobę, która nie ma ukończonych 26 lat według ustawy. Czy to oznacza, że nie pobieram jej zaliczki na podatek dochodowy (chyba że taka osoba przebywa na zasiłku wypłacanym przez ZUS)? Czy w programie kadrowo-płacowym również nie powinnam uwzględniać kosztów uzyskania przychodów i ulgi podatkowej – dokładnie rzecz ujmując w miejscu koszty powinno być: brak kosztów i nie naliczaj ulgi podatkowej?

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel