Zerowy PIT dla młodych

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Poznaj objaśnienia MF z 14 kwietnia 2020 r. w sprawie zerowego PIT

Poznaj objaśnienia MF z 14 kwietnia 2020 w sprawie zerowego PIT

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można zapoznać się z nowymi objaśnieniami na temat stosowania tzw. ulgi dla młodych (zerowego PIT). Sprawdź stanowisko resortu finansów i zastosuj podane przykłady w codziennej pracy.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat – co wynika z wyjaśnień KIP?

Zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26. lat

Od momentu, gdy przepisy wprowadzające „zerowy PIT” dla młodych weszły w życie, płatnicy często mają wątpliwości, jak prawidłowo zastosować wskazane zwolnienie podatkowe w miesiącu, w którym osoba zatrudniona osiągnie 26. rok życia. Sprawdźmy, co w tym zakresie wynika z najnowszych wyjaśnień organów podatkowych.

Czytaj więcej »

Jak stosować „zerowy PIT” w przypadku środków z ZFŚS i świadczeń niepieniężnych

Zerowy PIT dla młodych a świadczenia ZFŚS i niepienieżne

Od 1 sierpnia 2019 r. zaczęły obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o PIT, wprowadzające zwolnienie podatkowe dla osób do 26. roku życia. Od tego czasu „zerowym PIT” objęte są również świadczenia niepieniężne i finansowane z ZFŚS w takim zakresie, w jakim nie podlegają zwolnieniu podatkowemu przypisanemu do tych świadczeń. Sprawdź szczegóły w artykule.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT dla młodych. Upewnij się, że stosujesz wszystkie nowe zasady

Zerowy PIT dla młodych - obejrzyj szkolenie

Obejrzyj szkolenie on-line zamieszczone na Portalu Kadrowym i sprawdź, czy prawidłowo stosujesz wszystkie reguły związane ze stosowaniem nowej ulgi w podatku PIT dla osób do 26. roku życia.

Czytaj więcej »

Jak zerowy PIT wpływa na kwotę wolną od potrąceń?

Jak zerowy PIT wpływa na kwotę wolną od porąceń

Jeżeli pracodawca nie pobiera podatku od przychodów zatrudnionej osoby na mocy „zerowego PIT”, wówczas kwota wolna od potrąceń dla tej osoby jest wyższa, gdyż przy kalkulowaniu omawianej kwoty ustawowa płaca minimalna brutto nie będzie pomniejszona o podatek.

Czytaj więcej »

Porada

Zerowy PIT a koszty uzyskania przychodu i ulga podatkowa

Zerowy PIT a koszty uzyskania przychodu i ulga podatkowa

Pytanie: Mam pytanie dotyczące ulgi podatkowej dla osób poniżej 26 roku życia. Mam osobę, która nie ma ukończonych 26 lat według ustawy. Czy to oznacza, że nie pobieram jej zaliczki na podatek dochodowy (chyba że taka osoba przebywa na zasiłku wypłacanym przez ZUS)? Czy w programie kadrowo-płacowym również nie powinnam uwzględniać kosztów uzyskania przychodów i ulgi podatkowej – dokładnie rzecz ujmując w miejscu koszty powinno być: brak kosztów i nie naliczaj ulgi podatkowej?

Czytaj więcej »

Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy z ulgą „zerowy PIT” – lista płac za listopad 2019 r.

Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy z ulgą „zerowy

Pytanie: Pani Katarzyna otrzymuje płacę zasadniczą 2.600,00 zł brutto. Pracownica nie ukończyła 26. roku życia. W listopadzie 2019 r. przez 10 dni przebywała na zwolnieniu lekarskim, za które pracodawca wypłacił zasiłek chorobowy 80% w wysokości 693,33 zł brutto. Pracownica złożyła pracodawcy oświadczenie o niepobieraniu zaliczek na podatek dochodowy. Jak właściwie naliczyć podatek od wypłaconego zasiłku chorobowego? Czy należy zastosować koszty uzyskania przychodów i miesięczną ulgę podatkową?

Czytaj więcej »

Artykuł

Zdaniem MF: Jak stosować zerowy PIT, gdy pracownik kończy 26 lat?

Do kiedy stosować zerowy PIT w miesiącu ukończenia 26 lat?

Czy nowe zwolnienie w PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców można stosować jedynie do przychodów uzyskanych do dnia 26 urodzin, czy końca miesiąca, w którym osoby te kończą ten wiek? Prezentujemy stanowisko, jakie ministerstwo finansów przekazało w tym zakresie Portalowi Kadrowemu.

Czytaj więcej »

Zmiany w PIT z 2019 r. – jak wpływają na kwoty wolne od potrąceń z wynagrodzenia

Zmiany w PIT 2019 r. a kwoty wolne od potrąceń

W trakcie 2019 r. nie tylko wprowadzono rewolucyjną ulgę dla pracowników do 26. roku życia, ale także zmieniono wszystkie wskaźniki wyznaczające wysokość miesięcznych zaliczek na podatek od dochodów m.in. ze stosunku pracy. Ponadto, już od listopada pierwsze firmy będą musiały naliczać wpłaty na PPK. Te zmiany mają wpływ na poziom kwot wolnych od potrąceń dokonywanych z pracowniczego wynagrodzenia.

Czytaj więcej »

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelnosci Laur zaufania SMB logo Top firma

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo