Zerowy PIT dla młodych

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Zerowy PIT dla młodych: zatrudniony złoży oświadczenie

Zerowy PIT: podatnik złoży oświadczenie

Osoby do 26 lat, które w 2019 r. zechcą skorzystać z „zerowego PIT”, od dnia wejścia w życie nowych przepisów, będą mogły składać płatnikom oświadczenia informujące o spełnianiu warunków do nowego zwolnienia od podatku. Jak w praktyce może brzmieć treść takiego oświadczenia?

Czytaj więcej »

Zerowy PIT już pewny – prezydent podpisał ustawę

Depositphotos_18283457_s-2019

Od 1 sierpnia 2019 r. osoby zatrudnione do 26. roku życia zostaną objęte nowym zwolnieniem podatkowym. Nowelizację ustawy o PIT w tym zakresie w dniu 24 lipca br. podpisał prezydent RP.

Czytaj więcej »

Jak stosować „zerowy PIT” – odpowiedzi na 5 pytań

Jak w praktyce stosować zerowy PIT dla młodych

Już od 1 sierpnia 2019 r. zaczynają obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o PIT, wprowadzające zwolnienie podatkowe dla osób do 26. roku życia. Poznaj odpowiedzi na 5 pytań i o zastosowanie nowego zwolnienia w praktyce.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT dla młodych: sprawdź wzory rozliczeń na listach płac

Zerowy PIT dla młodych: wzory rozliczeń na listach płac

Od 1 sierpnia br. zerowy PIT dla osób do ukończenia 26. roku życia stał się faktem. Przypominamy reguły zastosowania nowego zwolnienia od podatku i prezentujemy przykładowe rozliczenia na listach płac.

Czytaj więcej »

Ulga w PIT dla młodych od 1 sierpnia 2019 r. Jak zadziała nowe zwolnienie?

Ulga w PIT dla młodych - jak zadziała nowe zwolnienie?

Od 1 sierpnia 2019 r. dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85.528 zł rocznie będą zwolnione z PIT – zapowiedziało ministerstwo finansów. Zwolnienie ma dotyczyć zarówno przychodów z pracy, jak i z umów zlecenia zawartych z firmą. Przepisy mają zgodnie z założeniami wejść w życie 1 sierpnia 2019 r. i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty.

Czytaj więcej »

Wzór

Oświadczenie w sprawie zastosowania zerowego PIT w 2019 r.

Od 1 sierpnia 2019 r. osoby w wieku do 26 lat, które są zatrudnione na podstawie stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego, stosunku pracy nakładczej lub umów zlecenia, mogą zostać objęte zwolnieniem z podatku dochodowego od osób fizycznych. Pobierz wzór oświadczenia podatnika w sprawie zastosowania zerowego PIT.

Czytaj więcej »

Porada video

Szkolenie on-line: Zerowy PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców

Zerowy PIT dla pracowników i zleceniobiorców - szkolenie online

Od 1 sierpnia 2019 r. wynagrodzenia osób do 26. roku życia, które są zatrudnione na podstawie stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego, stosunku pracy nakładczej lub umów zlecenia, objęte zostały nowym zwolnieniem podatkowym.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel