Zerowy PIT dla młodych

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Poznaj objaśnienia MF z 14 kwietnia 2020 r. w sprawie zerowego PIT

Poznaj objaśnienia MF z 14 kwietnia 2020 w sprawie zerowego PIT

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można zapoznać się z nowymi objaśnieniami na temat stosowania tzw. ulgi dla młodych (zerowego PIT). Sprawdź stanowisko resortu finansów i zastosuj podane przykłady w codziennej pracy.

Czytaj więcej »

Jak stosować „zerowy PIT” w przypadku środków z ZFŚS i świadczeń niepieniężnych

Zerowy PIT dla młodych a świadczenia ZFŚS i niepienieżne

Od 1 sierpnia 2019 r. zaczęły obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o PIT, wprowadzające zwolnienie podatkowe dla osób do 26. roku życia. Od tego czasu „zerowym PIT” objęte są również świadczenia niepieniężne i finansowane z ZFŚS w takim zakresie, w jakim nie podlegają zwolnieniu podatkowemu przypisanemu do tych świadczeń. Sprawdź szczegóły w artykule.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT dla młodych: sprawdź wzory rozliczeń na listach płac

Zerowy PIT dla młodych: wzory rozliczeń na listach płac

Od 1 sierpnia br. zerowy PIT dla osób do ukończenia 26. roku życia stał się faktem. Przypominamy reguły zastosowania nowego zwolnienia od podatku i prezentujemy przykładowe rozliczenia na listach płac.

Czytaj więcej »

Jak stosować „zerowy PIT” – odpowiedzi na 5 pytań

Jak w praktyce stosować zerowy PIT dla młodych

Już od 1 sierpnia 2019 r. zaczynają obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy o PIT, wprowadzające zwolnienie podatkowe dla osób do 26. roku życia. Poznaj odpowiedzi na 5 pytań i o zastosowanie nowego zwolnienia w praktyce.

Czytaj więcej »

Zerowy PIT już pewny – prezydent podpisał ustawę

Depositphotos_18283457_s-2019

Od 1 sierpnia 2019 r. osoby zatrudnione do 26. roku życia zostaną objęte nowym zwolnieniem podatkowym. Nowelizację ustawy o PIT w tym zakresie w dniu 24 lipca br. podpisał prezydent RP.

Czytaj więcej »

Porada

Zerowy PIT a koszty uzyskania przychodu i ulga podatkowa

Zerowy PIT a koszty uzyskania przychodu i ulga podatkowa

Pytanie: Mam pytanie dotyczące ulgi podatkowej dla osób poniżej 26 roku życia. Mam osobę, która nie ma ukończonych 26 lat według ustawy. Czy to oznacza, że nie pobieram jej zaliczki na podatek dochodowy (chyba że taka osoba przebywa na zasiłku wypłacanym przez ZUS)? Czy w programie kadrowo-płacowym również nie powinnam uwzględniać kosztów uzyskania przychodów i ulgi podatkowej – dokładnie rzecz ujmując w miejscu koszty powinno być: brak kosztów i nie naliczaj ulgi podatkowej?

Czytaj więcej »

Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy z ulgą „zerowy PIT” – lista płac za listopad 2019 r.

Wynagrodzenie i zasiłek chorobowy z ulgą „zerowy

Pytanie: Pani Katarzyna otrzymuje płacę zasadniczą 2.600,00 zł brutto. Pracownica nie ukończyła 26. roku życia. W listopadzie 2019 r. przez 10 dni przebywała na zwolnieniu lekarskim, za które pracodawca wypłacił zasiłek chorobowy 80% w wysokości 693,33 zł brutto. Pracownica złożyła pracodawcy oświadczenie o niepobieraniu zaliczek na podatek dochodowy. Jak właściwie naliczyć podatek od wypłaconego zasiłku chorobowego? Czy należy zastosować koszty uzyskania przychodów i miesięczną ulgę podatkową?

Czytaj więcej »

Artykuł

Zmiany w PIT z 2019 r. – jak wpływają na kwoty wolne od potrąceń z wynagrodzenia

Zmiany w PIT 2019 r. a kwoty wolne od potrąceń

W trakcie 2019 r. nie tylko wprowadzono rewolucyjną ulgę dla pracowników do 26. roku życia, ale także zmieniono wszystkie wskaźniki wyznaczające wysokość miesięcznych zaliczek na podatek od dochodów m.in. ze stosunku pracy. Ponadto, już od listopada pierwsze firmy będą musiały naliczać wpłaty na PPK. Te zmiany mają wpływ na poziom kwot wolnych od potrąceń dokonywanych z pracowniczego wynagrodzenia.

Czytaj więcej »

Porada video

Szkolenie on-line: Zerowy PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców

Zerowy PIT dla pracowników i zleceniobiorców - szkolenie online

Od 1 sierpnia 2019 r. wynagrodzenia osób do 26. roku życia, które są zatrudnione na podstawie stosunku pracy, spółdzielczego stosunku pracy, stosunku służbowego, stosunku pracy nakładczej lub umów zlecenia, objęte zostały nowym zwolnieniem podatkowym.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel