Tarcza antykryzysowa

Filtruj po typie dokumentu:

Nowość

Kontrola wsparcia z tarczy antykryzysowej – co sprawdzą ZUS i KAS?

Kontrola ZUS i KAS - tarcza antykryzysowa

W pierwszej połowie roku do wielu przedsiębiorców trafiła pomoc, m.in. w postaci dofinasowań do wynagrodzeń czy ulg składkowych. Obecnie rozpoczynają się kontrole, których celem jest sprawdzenie zasadności, a także prawdziwości danych stanowiących podstawę ubiegania się o pomoc z tarczy antykryzysowej. Sprawdź, co może być przedmiotem tych kontroli.

Czytaj więcej »

Od 20 września ZUS wyrównuje nadpłaty składek

Od 20 września ZUS wyrównuje nadpłaty składek

Płatnicy zwolnieni z opłacania składek, którzy nadpłacili bądź opłacili składki do ZUS za kwiecień i maj, od 20 września są uprawnieni do ich zwrotu lub zaliczenia na poczet przyszłych zobowiązań – przypomina prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj więcej »

Stan epidemii – czy przesuwa termin udzielenia urlopu zaległego?

Urlop zalełgy za 2019 r.

Czy mając na uwadze obowiązujący stan epidemii pracodawca może udzielić pracownikowi, w oparciu o rozwiązanie przewidziane w tarczy antykryzysowej, urlopu zaległego za 2019 r. po dniu 30 września 2020 r., czyli po terminie wskazanym w art. 168 Kodeksu pracy? Poznaj stanowisko eksperta w tej sprawie.

Czytaj więcej »

Nadzór nad warunkami pracy w domu jest ograniczony

Jak weryfikować warunki pracy zdalnej

Pracownik, który otrzymał polecenie pracy zdalnej nie musi „wpuszczać” pracodawcy do swojego mieszkania w celach nadzoru, czy kontroli warunków pracy i bhp, gdyż nie przewidują tego przepisy o pracy zdalnej. Może zgłosić pracodawcy brak możliwości wykonywania pracy zdalnej, ze względu na warunki osobiste, materialne czy lokalowe. Nie musi jednak, przekazując swoje obiekcje co do pracy zdalnej, informować szczegółowo pracodawcy o sytuacji osobistej, lokalowej, czy o osobach trzecich (domownikach).

Czytaj więcej »

Artykuł

Odpis na ZFŚS w czasie pandemii – sprawdź, jak zawiesić wrześniową wpłatę

Odpis na ZFŚS w czasie pandemii – sprawdź, jak zawiesić wpłatę

Zbliża się termin wpłaty na rachunek ZFŚS drugiej transzy z tytułu odpisu na ZFŚS. Pracodawca, który zamierza zawiesić wrześniową wpłatę na fundusz socjalny z powodu koronawirusa, powinien swoją decyzję zakomunikować pracownikom. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z tego uprawnienia i jakie dokumenty trzeba wypełnić, zawieszając odpis na ZFŚS.

Czytaj więcej »

Ustawa

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel