Zmiany w PPK

Filtruj po typie dokumentu:

Porada video

Jakie zmiany w PPK obowiązują od 2019 r.?

Depositphotos_10731136_s-2015

Rozszerzony katalog osób objętych PPK, zniesienie limitu 30-krotności w zakresie wpłat oraz skutki zmian w PIT dla uczestników PPK – to tylko niektóre z aspektów zmian w przepisach wprowadzonych w 2019 r., na które powinny zwrócić uwagę podmioty tworzące PPK.

Czytaj więcej »

Nowość

Zmiany w przepisach o PPK uproszczą system

Zmiany w przepisach uproszczą system PPK

Obowiązująca od 25 czerwca br. zmiana ustawy o PPK przyniesie m.in. ujednolicenie okresów zawierania umów o prowadzenie PPK w przypadku osób przebywających na urlopach związanych z rodzicielstwem, z terminami które obowiązują w przypadku innych zatrudnionych. Co jeszcze się zmieni?

Czytaj więcej »

Pracownik przebywa na urlopie wychowawczym – kiedy zawrzemy umowę o prowadzenie PPK?

Na urlopie wychowawczym z zawartą umową o prowadzenie PPK

Już tylko na podpis prezydenta czeka nowelizacja ustawy o PPK, która m.in. ujednolici okresy zawierania umów o prowadzenie PPK w przypadku osób przebywających na urlopach związanych z rodzicielstwem, z terminami które obowiązują w przypadku pozostałych osób zatrudnionych. Poznaj szczegóły wprowadzanych zmian.

Czytaj więcej »

RM: PPK bez limitu 30-krotności średniej pensji

PPK bez limitu 30-krotności

Rząd przyjął projekt ustawy zmieniającej przepisy o pracowniczych planach kapitałowych, który przewiduje zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat oraz uproszczenie systemu PPK. Sprawdź, co dokładnie ulegnie zmianie.

Czytaj więcej »

Korekta w planach kapitałowych. Oszczędzanie w PPK bez limitu 30-krotności

PPK bez 30-krotności

W przeciwieństwie do składek ZUS przy naliczaniu wpłat na PPK nie będzie obowiązywał limit 30-krotności. Wprowadzenie takiej zmiany do przepisów o PPK – w ekspresowym trybie – planuje rząd.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel