Zmiany w wynagrodzeniach

Filtruj po typie dokumentu:

Wskaźniki i stawki

Nowość

Od 1 stycznia 2020 r. rosną składki ZUS za ubezpieczonych

Od 1 stycznia 2020 r. rosną składki ZUS za ubezpieczonych

Wraz ze wzrostem płacy minimalnej od nowego roku wzrastają obciążenia składkowe uzależnione od wysokości tej kwoty. Sprawdź ich wysokość.

Czytaj więcej »

Dodatek stażowy a wynagrodzenie minimalne – 3 listy płac na styczeń 2020 r.

dodatek stażowy

Od 1 stycznia 2020 r. dodatek stażowy jest wyłączony ze składników wynagrodzenia uwzględnianych w ramach płacowego minimum. Do 31 grudnia 2019 r. do obliczenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmuje się przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, zaliczone według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez GUS do wynagrodzeń osobowych. Sprawdź, jak naliczać wynagrodzenia po tej zmianie.

Czytaj więcej »

Pensje wszystkich nauczycieli będą wyższe niż minimum krajowe

Będą podwyżki dla najgorzej zarabiajacych nauczycieli

Mimo podwyżki, jaką we wrześniu 2019 roku otrzymali nauczyciele, blisko 19 tysięcy z nich, od 1 stycznia 2020 roku miało zarabiać poniżej minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. poniżej 2.600 zł brutto. By uniknąć konieczności wyrównywania nauczycielskich pensji przez samorządy, od stycznia 2020 roku dla najsłabiej zarabiających nauczycieli przewidziano podwyżki. Sprawdź, kogo obejmą i jaka będzie ich wysokość.

Czytaj więcej »

Duża podwyżka płacy minimalnej potwierdzona

Depositphotos_285885814_s-2019

Od 1 stycznia 2020 r. wynagrodzenie minimalne wzrośnie do 2.600 zł, a minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenia – do 17 zł.

Czytaj więcej »

Dodatek stażowy poza pensją minimalną – zmiana już pewna

Od 2020 r. dodatek stażowy poza pensją minimalną

Od początku 2020 r. zacznie obowiązywać zmiana wyłączająca dodatek stażowy ze składników wynagrodzenia uwzględnianych w ramach płacowego minimum. Sprawdź szczegóły.

Czytaj więcej »

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel