Narzędzia:
Pytanie: Szkoła bierze udział w projekcie realizowanym przez EFS. Czy możliwe jest zatrudnienie własnego pracownika (nauczyciela) na umowę zlecenia w ramach projektu? Zakres czynności: koordynator sieci.
Pytanie: Nauczyciel stażysta został zatrudniony na czas określony od września 2018 roku do sierpnia 2020 roku. Po zmianie przepisów staż zakończył wcześniej, tj. w 2019 roku. Czy umowę należy zmienić od stycznia 2020 r., wraz ze zmianami wynagrodzenia czy też może trwać, zmienić tylko wymiar wynagrodzenia, a umowę zostawić do sierpnia 2020 roku i od września wystawić nową?
Wprowadzenie dwu i trzyzmianowości w szkole oznacza, iż zazwyczaj wydłużany jest czas pracy sekretariatu szkolnego, świetlicy, biblioteki szkolnej, czas użytkowania poszczególnych sal lekcyjnych, stołówki szkolnej. Oznacza to zatem odpowiednie zaplanowanie czasu pracy pracowników szkoły z uwzględnieniem prawa do odpoczynku wszystkich pracowników szkoły.
Dni opieki nad dzieckiem w wieku do 14 lat mogą być wykorzystywane także w wymiarze godzinowym. Umożliwia to korzystanie z tego zwolnienia przez część dnia pracy. Wątpliwości budzi sposób udzielania zwolnienia nauczycielom, których tylko część godzin pracy jest ewidencjonowana.
Rejestrowanie czasu pracy nauczycieli odbywa się jedynie w zakresie określonym w Karcie Nauczyciela, w okresach tygodniowych oraz półrocznych. Rejestrowaniu (ewidencjonowaniu) podlegają tylko zajęcia wprost wskazane w ustawie.
Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zasada ta nie może mieć jednak wpływu na przebieg zajęć opiekuńczo-wychowawczych organizowanych w przedszkolu, a także na czas pracy pracowników - zarówno nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych.
Dyrektor szkoły, który nie wykorzystał urlopu wypoczynkowego w pełni w okresie ferii letnich z uwagi na niezdolność do pracy z powodu choroby ma prawo do urlopu uzupełniającego w trakcie roku szkolnego.
Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania do 48 h.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone