Narzędzia:
Pytanie: Co musi zrobić nauczyciel i dyrektor szkoły w przypadku, gdy nauczyciel chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia?
Pytanie: Nauczyciel otrzymał skierowanie do sanatorium. Czy na czas leczenia może być udzielony urlop dla poratowania zdrowia w wymiarze trzech tygodni?
Pytanie: Sprawa dotyczy pokrycia kosztów przejazdu oraz udzielenia dnia (czasu) wolnego dla nauczyciela. Nauczyciel dostarczył orzeczenie lekarskie wydane ze względu na stan zdrowia celem udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia. Dyrektor złożył odwołanie od orzeczenia do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy celem sprawdzenia, czy taki urlop przysługuje nauczycielowi ze względu na stan jego zdrowia. Nauczyciel otrzymał pismo, aby w związku z odwołaniem zgłosił się do WOMP na badania. Czy nauczycielowi przysługuje dzień wolny na przeprowadzenie tych badań? Czy nauczycielowi przysługuje zwrot kosztów podróży w związku z wyjazdem na badania konsultacyjne do WOMP?
Pytanie: Pytanie dotyczy nauczyciela, który do 24 czerwca 2016 r. będzie przebywał na urlopie zdrowotnym, a następnie korzystał z urlopu wypoczynkowego. Czy skierowanie na badania powinnam wystawić mu przed wakacjami czy mogę w sierpniu? Czy dopuszczalne jest bym dała mu skierowanie w czerwcu a on zaświadczenie doniesie przed przystąpieniem do pracy, czyli na przełomie sierpnia i września?
Pytanie: Nauczyciel od 15 grudnia 2014 r. do 11 sierpnia 2015 r. pobiera świadczenie rehabilitacyjne. Czy po tym czasie może pójść na roczny urlop dla poratowania zdrowia?
Pytanie: Nauczycielowi udzielono urlopu dla poratowania zdrowia na okres od 1 września 2014 do 31 lipca 2015 r. 12 sierpnia poszedł do szpitala i na dzień dzisiejszy nie jest w stanie powiedzieć, do kiedy w nim będzie. Co można zrobić z udzielonym urlopem dla poratowania zdrowia w sytuacji, gdy nauczyciel pozostanie w szpitalu np. do 15 września i otrzyma kolejne zwolnienie lekarskie? Czy można urlop zdrowotny przesunąć o czas pobytu w szpitalu i okres wystawionego zwolnienia lekarskiego?
Pytanie: Czy nauczyciel, który do 31 sierpnia 2014 r. ma ograniczony wymiar etatu, może z dniem 1 września br. skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia (od 1 września powraca na pełny etat)?
Pytanie: Nauczycielowi dyplomowanemu zaproponowano zmianę warunków pracy i płacy – redukcja etatu z 18/18 do 9/18 (przyczyną są zmiany organizacyjne szkoły). Nauczyciel warunki przyjął 29 maja 2013 r. W dniu 4 czerwca 2013 r. złożył wniosek o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. Jak prawnie wygląda powyższa sytuacja i jak dyrektor ma postąpić, co ze zmianą warunków zatrudnienia?
Pytanie: Nauczyciel, zatrudniony na podstawie mianowania w pełnym wymiarze czasu pracy od listopada 1994 r., przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia 07.10.2003 r. do 31.08.2004 r. i od 01.09.2011 r. do 30.06.2012 r. Po powrocie z urlopu zdrowotnego przeszedł zawał i obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy można nauczycielowi udzielić kolejnego urlopu zdrowotnego po upływie roku od zakończenia drugiego?
Pytanie: Nauczycielka przebywa obecnie na urlopie dla poratowania zdrowia od 26 marca 2012 r. do 30 czerwca 2012 r. Zgodnie z przepisami dyrektor szkoły ma obowiązek na 2 tyg. przed zakończeniem urlopu dla poratowanie zdrowia wysłać nauczyciela na kontrolne badania lekarskie do lekarza przeprowadzające badania kontrolne w celu stwierdzenia czy dana nauczycielka jest zdolna do pracy po urlopie dla poratowania zdrowia. Nie byłoby żadnego problemu, ale nauczycielka ta w czasie urlopu dla poratowania zdrowia poważnie zachorowała - przeszła operację i wymaga dalszego leczenia. Jednym słowem jest niezdolna do pracy. Jak powinien postąpić dyrektor placówki (szkoły), jeżeli lekarz przeprowadzający badania kontrolne wystawi zaświadczenie, że nauczycielka jest niezdolna do wykonywania pracy „nauczyciela” po urlopie dla poratowania zdrowia?
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone