badanie trzeźwości pracownika

Badania na obecność innych środków

Jak badać pracowników na obecność innych substancji niż alkohol

Nowe przepisy Kodeksu pracy umożliwiły pracodawcom przeprowadzanie nie tylko zakładowych badań trzeźwości pracowników, ale również badań na obecność środków działających podobnie do alkoholu. O ile tryb wprowadzania badań i zasady przechowywania dokumentacji są zbliżone do tych, które obowiązują w przypadku badań trzeźwości, to sama procedura przeprowadzania badań już się od niej różni. Sprawdź, jak wprowadzić takie badanie w zakładzie.

alkohol

Badanie trzeźwości pracowników w firmie – jak kontrolować pracowników

Pracodawca może wprowadzić badanie trzeźwości pracowników, jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia ochrony życia i zdrowia pracowników lub innych osób a także ochrony mienia.  Trzeba pamiętać, że kontrola trzeźwości nie może jednak naruszać godności oraz innych dóbr osobistych pracowników. Jak prawidłowo przeprowadzać kontrolę trzeźwości pracowników w firmie po wejściu w życie przepisów dowiesz się po obejrzeniu szkolenia.

Z artykułu dowiesz się:

Procedura badania trzeźwości pracowników

Jak prowadzić badania trzeźwości pracowników w zakładzie pracy (procedura po nowelizacji Kodeksu pracy)

Praca zdalna i badanie trzeźwości pracowników opublikowana w Dzienniku Ustaw

Praca zdalna i badanie trzeźwości pracowników opublikowana w Dzienniku Ustaw

Informowanie pracowników o zmianach w przepisach kadrowo-płacowych na 2023 rok – czy jest obowiązkowe na koniec roku

Informowanie pracowników o zmianach w przepisach kadrowo-płacowych na 2023 rok – czy jest obowiązkowe na koniec roku

Czy z racji planowanych zmian w Kodeksie pracy oraz w zakresie płacowym, należy przed końcem roku poinformować pracowników o tych zmianach? Chodzi tutaj głównie o kwestie związane z badaniem trzeźwości, polityką szkoleniową. Czy pracownicy muszą składać nowe oświadczenia PIT-2, czy oświadczenia dotyczące kosztów uzyskania przychodu? Czy pracodawca powinien dostosować regulaminy pracy, jeśli chodzi o pracę zdalną (również incydentalną), czy politykę szkoleniową? Czy zmiany dotyczące umów, informacji do umów, zawierania umów na okres próbny wchodzą w życie od 1 stycznia 2023 r.? Odpowiedzi na te pytania poznasz w poniższym artykule. Sprawdź, jakie obowiązki masz na koniec 2022 roku.

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo