Wycofanie PIT-2 a założenie działalności gospodarczej przez pracownika w okresie wypowiedzenia
Pytanie: Pracownica zatrudniona w naszej firmie założyła własną działalność gospodarczą. Obecnie do 31 grudnia 2022 r. jest w okresie wypowiedzenia. Czy po wprowadzeniu Polskiego Ładu nadal muszę wycofać PIT-2? Jeżeli tak, to czy poza wycofaniem PIT-2 powinnam coś jeszcze zrobić? Czy jej firma ma wpływ na składki na ubezpieczenia społeczne?
Z artykułu dowiesz się:
- Czy założenie działalności gospodarczej przez pracownika w okresie wypowiedzenia wymaga wycofania PIT-2?
Przeczytaj też:
Pozostało jeszcze 56% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
AUTOR
Ekonomista, specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeniach społecznych i prawie podatkowym. Autorka licznych publikacji z zakresu rozliczania wynagrodzeń, współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest autorką publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitorze rachunkowości budżetowej