Praca zdalna na dłużej? Jest zapowiedź zmian w Kodeksie pracy

Praca zdalna na dłużej? Jest zapowiedź zmian w Kodeksie pracy
Dokument aktualny

Leszek Skupski

07.07.2020

Możliwość wykonywania pracy zdalnej została zapisana w tarczy antykryzysowej jako rozwiązanie tymczasowe. Już wkrótce może się to jednak zmienić.

Możliwość wykonywania pracy zdalnej, na zasadach jak w czasie pandemii koronawirusa, a więc prostych i odbiurokratyzowanych, powinna być na stałe w Kodeksie pracy, jako dopuszczalny za porozumieniem pracownika i pracodawcy równorzędny sposób świadczenia pracy – uważa prezydent RP.

Prezydent wskazał, że zmiany te akceptuje rząd i można spodziewać się w tym zakresie inicjatywy legislacyjnej.

Przypomnijmy, że tarcza antykryzysowa dopuściła możliwość polecenia pracownikowi przez pracodawcę wykonywania, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania, czyli tzw. pracy zdalnej. Rozwiązania wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa mają jednak charakter tymczasowy (mają wygasnąć we wrześniu 2020 r.).

Autorem odpowiedzi jest: 

Leszek Skupski

Leszek Skupski

Leszek Skupski

Radca prawny, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ubezpieczeniami społecznymi. Autor licznych artykułów z zakresu wynagrodzeń, prawa pracy i rozliczeń z ZUS. Od 2008 r. redaktor publikacji kadrowo-płacowych i ubezpieczeniowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Webinarium
Webinarium

Zasiłki 2021

, 29.stycznia.2021

Weź udział »

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel