Rozwiązanie umowy w związku z likwidacją pracodawcy z pracownicą w ciąży oraz przebywającą na urlopie wychowawczym – jak wypełnić świadectwo pracy


Rozwiązanie umowy w związku z likwidacją pracodawcy z pracownicą w ciąży oraz przebywającą na urlopie wychowawczym – jak wypełnić świadectwo pracy
Pytanie:

Moje pytanie dotyczy prawidłowego sporządzenia świadectwa pracy. Z dniem 31 maja 2018 r. nastąpi likwidacja naszego zakładu pracy. Na dzień dzisiejszy zatrudniamy 2 pracownice, z których jedna przebywa na urlopie wychowawczym, a druga na zwolnieniu chorobowym ciążowym. W związku z likwidacją wypowiedzieliśmy tym osobom umowy o pracę. Proszę o informację, czy na świadectwie pracy w ust. 4 wystarczy powołać się na art. 30 § 1 pkt 2 kp oraz czy w ust. 6 pkt 6 należy w przypadku naszych pracownic podać jakieś okresy, a jeśli tak to jakie?

Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj pełen dostęp do Portalu Kadrowego a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Ponad 1700 narzędzi: wzorów dokumentów, kalkulatorów, komentarzy, e-szkoleń

Jeśli posiadasz konto
Zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nie masz pełnego dostępu? Kup dostęp jednorazowy do wybranego materiału za 49,90 zł NETTO (61,38 zł BRUTTO).

Kupuję dostęp jednorazowy


Katarzyna Pietruszyńska-Jarosz
AUTOR
Specjalistka z zakresu prawa pracy, autorka licznych artykułów, porad i wyjaśnień z zakresu prawa pracy, w tym zwłaszcza dotyczących problematyki urlopów wypoczynkowych, nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem.

Sprawdź inne artykuły w kategorii Kadry

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelnosci Laur zaufania SMB logo Top firma

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo