Prawo do trzynastki w razie likwidacji jednostki i pracy u kolejnego pracodawcy przez krócej niż 6 miesięcy

Prawo do trzynastki w razie likwidacji jednostki i pracy u kolejnego pracodawcy przez krócej niż 6 miesięcy

Maria Kucharska-Fiałkowska

16.10.2015

Pytanie: 

Z dniem 31 sierpnia 2015 r. została zlikwidowana jednostka organizacyjna gminy. Pracownicy tej jednostki zostali zatrudnieniu w urzędzie gminy od 1 września lub 5 października. Czy w związku z powyższym pracownikom tym będzie przysługiwała 13-tka za okres zatrudnienia w urzędzie? Czy będzie miał tutaj zastosowanie art. 2 pkt 5 lit. c czy pkt 5 lit. d ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej?

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr płac i ZUS
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie
  • Baza ponad 900 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video
Uzyskaj dostęp »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
17.22 zł brutto
SMS »
23.37 zł brutto
Maria Kucharska-Fiałkowska

Maria Kucharska-Fiałkowska

Specjalista w zakresie zagadnień prawa pracy w jednostkach sektora finansów publicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kadrowych w jednostkach samorządowych, w tym przez 11 lat jako kierownik działu organizacji, kadr i płac.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel