Rozpoczęcie pracy w okresie studiów i kontynuowanie jej po zakończeniu nauki a prawo nauczyciela do zasiłku na zagospodarowanie

Agnieszka Kosiarz

04.02.2010

Pytanie: 

Od września 2008 r. pracuję w szkole na stanowisku wychowawcy internatu. Dnia 29 czerwca 2009 r. uzyskałam stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym uzyskałam 7 lipca 2008 r. (pedagogika resocjalizacyjna), a 24 czerwca 2009 r. obroniłam dyplom z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na studiach podyplomowych. W trakcie studiów, tj. od 11 września 2006 r. do sierpnia 2007 r., pracowałam na podstawie umowy o pracę, a potem od sierpnia 2007 r. do 31 lipca 2008 r. przebywałam na urlopie wychowawczym z uwagi na konieczność opieki nad małoletnią córką. Czy należy mi się zasiłek na zagospodarowanie, czy też okres, w którym nie pracowałam, a pozostawałam na urlopie wychowawczym, uważany jest za pierwszą zawodową pracę w życiu?
Co w myśl rozumienia prawa oświatowego oznacza termin i jak należy go rozumieć „podjęcie pracy”? Zgodnie z Kodeksem Pracy znaczy to, iż ja jako pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem, oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem. Z uwagi na urlop wychowawczy nie spełniłam żadnego z powyższych kryteriów i nie powróciłam do pracy. Pozostawałam z pracodawcą w biernym stosunku pracy i zgodnie z zapisem prawa nie podjęłam żadnej pracy zarobkowej aż do 1 września 2009 r.

Pozostało jeszcze 63 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr płac i ZUS
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie
  • Baza ponad 900 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video
Uzyskaj dostęp »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
17.22 zł brutto
SMS »
23.37 zł brutto
Agnieszka Kosiarz

Agnieszka Kosiarz

Specjalista z zakresu prawa oświatowego, wieloletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty w Ministerstwie Edukacji Narodowej, inspektora w Wydziale Oświaty i Wychowania oraz nauczyciela, autor wielu publikacji z zakresu prawa oświatowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel