pierwsza praca

Rozpoczęcie pracy w okresie studiów i kontynuowanie jej po zakończeniu nauki a prawo nauczyciela do zasiłku na zagospodarowanie

Pytanie:

Od września 2008 r. pracuję w szkole na stanowisku wychowawcy internatu. Dnia 29 czerwca 2009 r. uzyskałam stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Tytuł magistra z przygotowaniem pedagogicznym uzyskałam 7 lipca 2008 r. (pedagogika resocjalizacyjna), a 24 czerwca 2009 r. obroniłam dyplom z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na studiach podyplomowych. W trakcie studiów, tj. od 11 września 2006 r. do sierpnia 2007 r., pracowałam na podstawie umowy o pracę, a potem od sierpnia 2007 r. do 31 lipca 2008 r. przebywałam na urlopie wychowawczym z uwagi na konieczność opieki nad małoletnią córką. Czy należy mi się zasiłek na zagospodarowanie, czy też okres, w którym nie pracowałam, a pozostawałam na urlopie wychowawczym, uważany jest za pierwszą zawodową pracę w życiu?
Co w myśl rozumienia prawa oświatowego oznacza termin i jak należy go rozumieć „podjęcie pracy”? Zgodnie z Kodeksem Pracy znaczy to, iż ja jako pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem, oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem. Z uwagi na urlop wychowawczy nie spełniłam żadnego z powyższych kryteriów i nie powróciłam do pracy. Pozostawałam z pracodawcą w biernym stosunku pracy i zgodnie z zapisem prawa nie podjęłam żadnej pracy zarobkowej aż do 1 września 2009 r.

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo