świadectwo pracy

zmiany w swiadecteie pracy

Zmiany w świadectwie pracy i dokumentacji pracowniczej w związku z nowelizacjami Kodeksu pracy

Wprowadzone do Kodeksu pracy nowe przepisy w 2023 roku wymusiły zmianę przepisów związanych z treścią świadectwa pracy, a także przygotowanie dokumentacji pracowniczej według nowych zasad. Gdzie zapisywać informacje o nowych uprawnieniach rodzicielskich czy innych uprawnieniach pracowniczych w świadectwie pracy? Jakie informacje powinny znaleźć się w regulaminie pracy po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy z 2023 r.? Jak przygotować nowe wnioski o uprawnienia rodzicielskie?

Z artykułu dowiesz się:

Nowe świadectwo pracy – czy wydaje się je w przypadku zasądzenia przez sąd odszkodowania z tytułu niezgodnego z przepisami rozwiązania umowy o pracę

Pytanie:

Rozwiązano z pracownikiem umowę o pracę na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy. Sąd Okręgowy wydał wyrok prawomocny o przyznaniu w kwocie X odszkodowania za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę (nie ma informacji za jaki okres przyznano odszkodowanie). Były pracownik zwrócił się o uzupełnienie świadectwa pracy. Świadectwo uzupełniono na podstawie § 7 ust. 3 rozporządzenia ministra rodziny pracy i polityki społecznej w sprawie świadectwa pracy, tzn. o pkt 8 uzupełniono o informację o tym orzeczeniu. Pracownik ponownie zwrócił się o sprostowanie świadectwa pracy na podstawie 97 § 3 Kodeksu pracy wnosi o zmianę w pkt 1 dotyczącym okresu zatrudnienia oraz pkt 4 trybu rozwiązania. Czy należy sprostować świadectwo pracy w sposób jaki żąda pracownik? Czy brzmienie wyroku Sądu daje podstawę na zmianę okresu zatrudnienia i zmiany trybu rozwiązania? Termin na sprostowanie jest 7 dni proszę o szybka opinię.

Wystawianie świadectwa pracy – czy można zamieścić informację o zajęciu wynagrodzenia

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo