Zobowiązanie do pozostania w gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych nie może naruszać okresów odpoczynku

Joanna Suchanowska

31.10.2013

Pytanie:

Nasz lekarz pracuje we wszystkie dni robocze od 7.00 do 14.35 i nie pełni dyżurów medycznych. Istnieje potrzeba zobowiązania go do pozostawania w gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych w piątki od 14.35 do soboty 10.00 rano. Ponadto istnieje konieczność zobowiązania go do pracy w soboty od 10.00 do 11.30. Czy pozostawanie w gotowości należy traktować jak dyżur i zastosować zasadę art. 95 ust. 4 ustawy o działalności leczniczej, tj. planowania czasu pracy w wymiarze wyższym? Co z odpoczynkiem dobowym i tygodniowym w tym przypadku (art. 97 ust. 5 ustawy)? Czy w tym konkretnym przypadku po całym tygodniu pracy i piątkowym pozostawaniu w gotowości mogę mu zaplanować przyjście w sobotę od 10.00 do 11.30, stosując art. 95 ust 4 zdanie drugie ustawy?

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr płac i ZUS
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video
Załóż konto testowe na 48 godzin »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
17.22 zł brutto
SMS »
23.37 zł brutto
Joanna Suchanowska

Joanna Suchanowska

Adwokat, specjalizuje się m.in. w zagadnieniach czasu pracy oraz wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń ze stosunku pracy, szkoleniowiec z dużym doświadczeniem prowadzący zarówno szkolenia otwarte jak i zamknięte; autor licznych publikacji z zakresu prawa pracy.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel