Sposób obliczania wynagrodzenia za pełny i niepełny miesiąc urlopu wypoczynkowego nauczyciela zatrudnionego w różnym wymiarze czasu pracy w roku szkolnym

Agnieszka Kosiarz

01.07.2009

Pytanie: 

Czy prawidłowe jest płacenie urlopu z wymiaru 4/18 etatu, czy też należy uśrednić wymiar (proszę podać, w jaki sposób), skoro w podstawie wynagrodzenia urlopowego nauczyciela należy uwzględnić składniki otrzymywane w stałej wysokości należnej w miesiącu wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Mamy wątpliwość, czy ciągły urlop od czerwca do sierpnia 2009 r. jest płacony z tej samej średniej liczby godzin ponadwymiarowych, czyli 9 miesięcy, czy też inaczej należy traktować urlop w czerwcu 2009 r. (tzn. średnią z 9 miesięcy), a urlop w lipcu i sierpniu 2009 r. (średnią z 10 miesięcy, łącznie z czerwcem 2009 r.)? Czy nauczyciel zatrudniony na zastępstwo osoby nieobecnej z powodu przebywania na L-4, np. od 1 stycznia do 19 czerwca 2009 r., może mieć wypłacony ekwiwalent, czy powinien wybrać w naturze urlop wypoczynkowy wyliczony proporcjonalnie do miesięcy przepracowanych? Również te osoby mają zmiany wymiarów w trakcie zatrudnienia. Z jakiego wymiaru płacić im ekwiwalent za urlop? Jeżeli należy się przedłużenie umowy o czas urlopu, to na jakiej podstawie i czy należy tego dokonać aneksem?

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr płac i ZUS
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie
  • Baza ponad 900 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video
Uzyskaj dostęp »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
17.22 zł brutto
SMS »
23.37 zł brutto
Agnieszka Kosiarz

Agnieszka Kosiarz

Specjalista z zakresu prawa oświatowego, wieloletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty w Ministerstwie Edukacji Narodowej, inspektora w Wydziale Oświaty i Wychowania oraz nauczyciela, autor wielu publikacji z zakresu prawa oświatowego.

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Biblioteka kadrowego

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel