Wysokość nagrody jubileuszowej i odprawy nauczyciela, któremu ograniczono wymiar zatrudnienia

Dokument aktualny

Agnieszka Kosiarz

11.08.2010

Pytanie:

W jakiej wysokości powinnam otrzymać nagrodę jubileuszową za 40 lat pracy w przypadku zmniejszenia mojego zatrudnienia z art. 20 Karty Nauczyciela i wyrażenia zgody na ograniczenie do 1/2 wymiaru etatu? Wypowiedzenie otrzymałam w maju 2009 r. i następnie w maju 2010 r., za każdym razem z art. 20 Karty Nauczyciela. Czy należy mi się 250% od pełnego wymiaru etatu, czy od aktualnie realizowanego wymiaru etatu? Jak obliczyć wysokość odprawy w związku ze zwolnieniem z art. 20 Karty Nauczyciela w przypadku, gdy w przyszłym roku nie wyrażę zgody na ograniczenie etatu i przejdę na emeryturę? Jak obliczy się w moim przypadku odprawę emerytalną?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Kadrowego a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Ponad 1700 narzędzi: wzorów dokumentów, kalkulatorów, komentarzy, e-szkoleń
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz konto
Zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto
Agnieszka Kosiarz

Agnieszka Kosiarz

Specjalista z zakresu prawa oświatowego, wieloletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty w Ministerstwie Edukacji Narodowej, inspektora w Wydziale Oświaty i Wychowania oraz nauczyciela, autor wielu publikacji z zakresu prawa oświatowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Webinarium
Webinarium

Zasiłki 2021

, 29.stycznia.2021

Weź udział »

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel