Powierzenie pełnienia obowiązków na stanowisku komendanta straży gminnej a obowiązek przeprowadzenia konkursu

Bartosz Miszewski

17.03.2010

Pytanie:

Czy w związku z brakiem rozstrzygnięcia 3 konkursów na powołanie komendanta straży gminnej z powodu braku odpowiedzi na ww. nabór możliwe byłoby powierzenie obowiązków pełnienia wspomnianej funkcji bez konieczności ogłaszania kolejnego konkursu?
Zgodnie z art. 37 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych komendant straży gminnej musi spełniać wymagania, które nakładają ww. przepisy prawa, tj. posiadać wyższe wykształcenie oraz 5 lat stażu pracy. Czy w związku z powyższym osoba, której zostałyby powierzone obowiązki komendanta, również musi się okazać ww. wymaganiami, czy też może ich nie spełniać?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie (24/dobę)
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video

Sprawdź, co oferuje Portal Kadrowy

Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto

Bartosz Miszewski

Prawnik, specjalista prawa pracy, w latach 2000-2006 inspektor Państwowej Inspekcji Pracy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel