Rozwiązanie umowy z pracownikiem młodocianym, który zaprzestał uczęszczania na praktykę

Rozwiązanie umowy z pracownikiem młodocianym, który zaprzestał uczęszczania na praktykę

Leszek Skupski

05.04.2017

Pytanie:

Od dłuższego czasu uczeń praktycznej nauki zawodu nie uczęszcza na praktykę w celu przygotowania zawodowego. Wyczerpaliśmy wszystkie próby kontaktu zarówno z praktykantem, jak również z jego opiekunem prawnym. W dniu 13 marca 2017 r. wysłaliśmy oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia. Z dniem 30 marca 2017 r. list powrócił. Z jaką datą rozwiązuje się umowa z uczniem praktycznej nauki zawodu w przypadku nie odebrania przez niego oświadczenia o rozwiązaniu umowy bez wypowiedzenia? Czy jako tryb rozwiązania umowy należy podać art. 52 § 1 pkt 1 kp?

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie (24/dobę)
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video

Sprawdź, co oferuje Portal Kadrowy

Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto
Leszek Skupski

Leszek Skupski

Radca prawny, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ubezpieczeniami społecznymi. Autor licznych artykułów z zakresu wynagrodzeń, prawa pracy i rozliczeń z ZUS. Od 2008 r. redaktor publikacji kadrowo-płacowych i ubezpieczeniowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel