Tryb powierzenia urzędnikowi służby cywilnej innej pracy niż określona w akcie mianowania

Bartosz Miszewski

01.06.2010

Pytanie:

Na jakiej podstawie prawnej można powierzyć wykonywanie innej pracy niż określona w akcie mianowania urzędnikowi służby cywilnej na okres do 3 miesięcy, w innej komórce organizacyjnej w tej samej jednostce? Czy konieczne jest zastosowanie art. 62 ust. 1 ustawy o służbie cywilnej, czy można powierzyć inną pracę na podstawie art. 42 § 4 Kodeksu Pracy? Czy powierzenie innej pracy (wykonywanie innych zadań w innej komórce) może nastąpić w formie pisemnego polecenia przełożonego na podstawie zapisów w zakresie obowiązków i uprawnień, zgodnie z którym pracownik ma obowiązek: „Wykonywać inne zadania zlecone przez bezpośredniego przełożonego”. A może jest możliwe jeszcze inne rozwiązanie?

Pozostało jeszcze 78 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie (24/dobę)
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video

Sprawdź, co oferuje Portal Kadrowy

Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto

Bartosz Miszewski

Prawnik, specjalista prawa pracy, w latach 2000-2006 inspektor Państwowej Inspekcji Pracy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel