Korzystanie z utworu w celu promocji wystawy lub publicznej sprzedaży utworów a wynagrodzenie

Korzystanie z utworu w celu promocji wystawy lub publicznej sprzedaży utworów a wynagrodzenie
Dokument aktualny

Mariusz Kusion

03.09.2020

Czy muzeum lub dom kultury może fotografować lub w inny sposób utrwalać przedmiot z wystawy, a następnie rozpowszechniać go na ulotkach, plakatach lub w internecie? Czy z tego tytułu należy się twórcy wynagrodzenie? Aby rozwiać te i inne wątpliwości, wprowadzono do ustawy o prawie autorskim specjalną formę dozwolnego użytku (art. 333). Przyjrzyjmy się bliżej, kto może skorzystać z tego ustawowego wyjątku i na jakich zasadach.

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie (24/dobę)
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video

Sprawdź, co oferuje Portal Kadrowy

Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel