Przepisy ustawy kominowej a prawo do trzynastki głównej księgowej jednostki budżetowej

Bartosz Miszewski

28.01.2009

Pytanie:

Czy główna księgowa, wynagradzana na podstawie przepisów ustawy z 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, która przepracowała cały rok kalendarzowy w jednostce budżetowej, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego (tzw. „trzynastki”)? Czy wypłacenie dodatkowego wynagrodzenia nie jest sprzeczne z art. 5 ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, zgodnie z którym przysługuje jej wyłącznie wynagrodzenie miesięczne?

Pozostało jeszcze 86 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie (24/dobę)
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video

Sprawdź, co oferuje Portal Kadrowy

Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto

Bartosz Miszewski

Prawnik, specjalista prawa pracy, w latach 2000-2006 inspektor Państwowej Inspekcji Pracy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel