Orzeczenie lekarskie o całkowitej niezdolności nauczyciela do pracy a rozwiązanie stosunku pracy i termin wypłaty odprawy

Agnieszka Kosiarz

28.10.2008

Pytanie:

Nauczycielka złożyła wniosek do ZUS o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego. W dniu 30 września 2008 r. szkoła otrzymała decyzję o odmowie przyznania świadczenia rehabilitacyjnego z powodu orzeczenia przez Lekarza Orzecznika ZUS całkowitej niezdolności do pracy. W myśl art. 23 ust. 2 pkt 3 Karty Nauczyciela rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania następuje z końcem miesiąca, w którym dyrektor szkoły otrzymał ostateczne orzeczenie lekarskie o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy. Z informacji, jakie uzyskałam z ZUS, żadnego innego dokumentu (orzeczenia) szkoła nie otrzyma. Czy powyższa decyzja o odmowie przyznania świadczenia jest wystarczająca dla nas do rozwiązania stosunku pracy? Kiedy należy wypłacić 6-miesięczną odprawę z art. 28 (nauczyciel mianowany z 8-letnim stażem)?

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Informacje o najnowszych zmianach w prawie (24/dobę)
  • Baza ponad 1500 zweryfikowanych wzorów dokumentów, regulaminów, narzędzi, materiałów video

Sprawdź, co oferuje Portal Kadrowy

Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz już konto - Zaloguj się:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Możesz też wykupić dostęp do tego dokumentu za pomocą płatności jednorazowych.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto
SMS »
30.75 zł brutto
Agnieszka Kosiarz

Agnieszka Kosiarz

Specjalista z zakresu prawa oświatowego, wieloletnie doświadczenie na stanowisku specjalisty w Ministerstwie Edukacji Narodowej, inspektora w Wydziale Oświaty i Wychowania oraz nauczyciela, autor wielu publikacji z zakresu prawa oświatowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel