Wniosek o przyznanie dodatku solidarnościowego tylko do 31 sierpnia

Wniosek o przyznanie dodatku solidarnościowego tylko do 31 sierpnia

Mariusz Olech

31.08.2020

Upływa termin, w którym można skorzystać ze świadczenia pieniężnego w postaci tzw. dodatku solidarnościowego. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego wsparcia, na złożenie stosownego wniosku do ZUS mają czas do końca tego miesiąca.

Dodatek solidarnościowy przysługuje osobom, które po 15 marca 2020 r., w następstwie COVID-19 straciły pracę  (w wyniku rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem) lub ich umowa o pracę zawarta na czas określony po tym terminie wygasła. Mogą z niego korzystać również bezrobotni zarejestrowani z takim statusem w urzędzie pracy. W ich przypadku otrzymanie wspomnianego świadczenia spowoduje zawieszenie wypłacania zasiłku dla bezrobotnych.

Świadczenie, o którym mowa – w wysokości 1.400 zł – przysługuje od 1 czerwca br. przez trzy miesiące. Zatem sierpień jest ostatnim miesiącem jego wypłaty.

Termin składania wniosków o przyznanie dodatku solidarnościowego upływa 31 sierpnia 2020 r.

Ponieważ omawiane świadczenie  jest przyznawane najwcześniej za miesiąc, w którym został złożony wniosek, wysłanie takiego wniosku w sierpniu będzie się wiązać z otrzymaniem dodatku właśnie za ten miesiąc. Osoby, które złożą wnioski we wrześniu – nie otrzymają dodatku solidarnościowego. Wniosek należy złożyć elektronicznie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Autorem odpowiedzi jest: 

Mariusz Olech

Mariusz Olech

Mariusz Olech

Prawnik z doświadczeniem w administracji skarbowej, dziennikarz. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem podyplomowych studiów w zakresie Master of Business Administration. Wykładowca akademicki. Autor licznych publikacji z dziedziny podatków, prawa pracy i szeroko rozumianego prawa gospodarczego w czołowych polskich wydawnictwach.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz
Słowa kluczowe:
dodatek solidarnościowy

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel