Wniosek o pracę zdalną stałą nieobligatoryjną

Wypowiedzenie umowy o pracę pracownikowi z powodu wniosku o pracę zdalną

Pytanie:

W firmie, w której pracuję (korporacja amerykańska z siedzibą w Polsce) aktualnie panuje nieprzyjemna atmosfera, która podchodzi pod mobbing ze strony szefa –mojego managera. Szef stosuje wobec zespołu, w którym jestem, jak sam nazwał – kary. Kary te dyskryminują pracowników. Od ponad 3 lat mogliśmy pracować zdalnie, a obecnie szef nie pozwala pracować nam w domu (zdalnie). Będę składać wniosek o możliwość wykonywania pracy z domu (pracy zdalnej, tak jak było przez 3 lata) ponieważ opiekuje się babcią z niepełnosprawnością znaczną. Martwi mnie, że mogę dostać wypowiedzenie za to, jako że w umowie pracę mam wpisane, że moja praca jest pracą biurową, a nie zdalną. Czy pracodawca może złożyć mi wypowiedzenie, że nie jestem w stanie wywiązać się z umowy (pracy biurowej) jeśli poproszę o pracę z domu?

Wniosek o pracę zdalną – video instrukcja

Wniosek o pracę zdalną – video instrukcja

Na wniosek pracownika obie strony mogą wyrazić zgodę na wykonywanie przez pracownika pracy zdalnej. Zasady pracy zdalnej należy ustalić w przepisach wewnątrzzakładowych lub w indywidualnym porozumieniu zawieranym pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. W pewnych przypadkach pracownik może złożyć wiążący wniosek o pracę zdalną.

Z artykułu dowiesz się:
  • W jakim terminie należy składać wniosek o pracę zdalną?
  • Co należy dokładnie zapisać w tym wiążącym wniosku o pracę zdalną?
  • W jakich przypadkach pracodawca może odmówić wykonywania pracy zdalnej?
  • W jaki sposób i w jakim terminie pracodawca powinien poinformować pracownika o przyczynie odmowy uwzględnienia wniosku pracownika o wykonywanie pracy zdalnej?
  • Kiedy można złożyć wniosek o cofnięcie wykonywania pracy zdalnej i w jakim terminie pracownik powinien wrócić do pracy stacjonarnej?
  • Kiedy można odwołać pracownika z pracy zdalnej?
  • Jakie informacje zapisać we wniosku pracownika o pracę zdalną, zarówno gdy wniosek jest w wersji wiążącej, jak i nie wiążącej?

Pobierz wnioski:

Przeczytaj też:

Obejrzyj:

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo