Jak skłonić pracowników do wykorzystywania zaległych urlopów?
Możliwe, że nie wszyscy pracownicy w Twojej firmie udali się w okresie wakacji na urlopy. Ponadto nic nie wskazuje na to, że mają taki zamiar. Co zrobić? 30 września zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim ostateczny termin wykorzystania urlopu. Jak delikatnie przekonać pracownika do wykorzystania urlopu wypoczynkowego? Obejrzyj poradę video i sprawdź, jak to zrobić.
Z artykułu dowiesz się:
- Jakie narzędzia ma w tym zakresie pracodawca?
- Jakie metody może stosować?
- Która z metod wydaje się skuteczna, a jednocześnie na tyle „delikatna” aby nie zepsuć sobie relacji z załogą i wśród załogi?
- Jakie sankcje grożą pracodawcy, który nie udziela na czas zaległych urlopów – bo np. sami pracownicy nie chcą ich wybierać?
AUTOR
Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy, od 2007 r. redaktor prowadzący czasopisma „Aktualności kadrowe”, a od 2012 r. także dodatkowo redaktor prowadzący czasopisma „Doradca kadrowego”, współpracuje też regularnie z „Portalem kadrowym”. Autor licznych artykułów dotyczących prawa pracy, współautor książek i ebooków.
Prowadzi szkolenia i e-szkolenia z zakresu kadr i prawa pracy, głównie z zakresu czasu pracy, dokumentacji pracowniczej, umów pracowniczych, zatrudniania i zwalniania oraz urlopów. Od 2009 roku doradza naszym Czytelnikom w ramach cotygodniowego telefonicznego dyżuru prawa pracy wydawnictwa Wiedza i Praktyki.
Nagrywa ponadto m.in. e-porady, instrukcje wideo (tutoriale do dokumentów), rysunki wideo oraz wywiady, podcasty i live’y.
Jego pasją jest wyjaśnianie prostym językiem zawiłych spraw kadrowych i podpowiadanie korzystnych rozwiązań. Najlepiej na przykładach, rysunkach czy wzorach.