Aneksowanie umów o pracę od 1 stycznia 2024 r.

Anna Kostecka
Anna Kostecka
19.12.2023AKTUALNE

Przepisy prawa pracy nie precyzują tego, w jaki sposób powinno być określone wynagrodzenie w umowie o pracę pozostawiając decyzję w tym zakresie stronom stosunku pracy lub obowiązującym u danego pracodawcy przepisom płacowym. Artykuł 29 § 1 pkt 3 Kodeksu pracy stanowi jedynie, że określone w umowie o pracę wynagrodzenie ma odpowiadać rodzajowi pracy i wskazywać wszystkie jego składniki.

Z artykułu dowiesz się:
  • Czy trzeba aneksować umowy o pracę w związku z podwyżką płacy minimalnej w 2024 r.?
  • Czy w związku z dwukrotną podwyżką płacy minimalnej w 2024 r. można obie kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę wprowadzić jednym aneksem do umowy o pracę?

Autorem odpowiedzi jest: 

Anna Kostecka


Anna Kostecka
AUTOR
prawnik z doświadczeniem w urzędzie pracy. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe w zakresie ubezpieczeń w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości. Specjalizuje się od ponad 20 lat przede wszystkim w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Od ponad 6 lat na co dzień zajmuje się także tematyką związaną z prawem podatkowym i bilansowym. Autorka wielu publikacji z zakresu m.in. zatrudniania osób bezrobotnych, zatrudniania pracowników młodocianych oraz opłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Współpracowała z kilkoma specjalistycznymi wydawnictwami

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelnosci Laur zaufania SMB logo Top firma

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo