Faktoring - dla kogo i czy warto?

Artykuł sponsorowany
02.04.2024AKTUALNE

Faktoring - dla kogo i czy warto?

Faktoring niezwykle często, lecz całkowicie mylnie, kojarzony jest z sytuacją utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa. I chociaż ta przydatna usługa pomaga w zapobieganiu wszelkim zatorom płatniczym, jej funkcjonalność i praktyczność stanowczo wybiega poza ramy stereotypowych opinii. W dzisiejszym artykule udowadniamy, że faktoring dla firm wyróżnia się niezwykle bogatą i zróżnicowaną listą klientów!

Kto korzysta z faktoringu?

Pełne zestawienie potencjalnych beneficjentów jest naprawdę długie. Finansowanie nie ogranicza się bowiem do konkretnego przedziału sektora lub posiadanego doświadczenia!

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Właśnie dlatego pierwszą grupą użytkowników są przedstawiciele małych oraz średnich przedsiębiorstw. Warto podkreślić, że taka forma prowadzenia biznesu dominuje w Polsce, a profesjonalna usługa faktoringu z łatwością dostosowuje się do wymagających warunków działania.

Do istotnych wyzwań małych i średnich firm zalicza się systematyczny wzrost kosztów prowadzenia biznesu, spadek popytu oraz opóźnienia w otrzymywaniu należności. W konsekwencji, przedsiębiorstwa mogą wybrać faktoring abonamentowy lub jednorazowe finansowanie faktury - bez względu na charakter pomocy, pokrywanie kosztów stanowi niezawodne narzędzie wsparcia.

Firmy z potencjałem

Powyższy akapit doskonale nawiązuje do aspektu ekspansji. Co ważne, ambicja przedsiębiorstwa nie zależy wyłącznie od osiągnięć oraz posiadanych lat praktyki.

W rezultacie, faktoring pozwala na osiągnięcie szybkich i dynamicznych zmian, bez konieczności posiadania udokumentowanej praktyki, sukcesów, zabezpieczeń, a nawet zdolności kredytowej. To bowiem te elementy są niezbędne do otrzymania finansowania za pomocą standardowych rozwiązań.

Faktoring nie ogranicza zatem aspiracji firmy. Natychmiastowy zastrzyk gotówki może przyczynić się bowiem do wykorzystania rzadkiej okazji lub zrealizowania inwestycji, która napędzi dalszy progres przedsiębiorstwa.

Biznesy borykające się z długimi terminami płatności

Ten aspekt jest prawdziwą zmorą przedsiębiorstw, bez względu na sektor działania. Wydłużone terminy płatności zaburzają harmonię działu rachunkowego, zwiększając ryzyko opóźnień podczas regulowania bieżących wydatków.
Jednak, faktury z długim terminem płatności to także wyraźny i ważny sygnał ostrzegawczy dla wszystkich partnerów biznesowych. Dlaczego?

Bazowanie wyłącznie na rozległych terminach spłaty należności, może w ten sposób zdradzać oznaki pierwszych problemów finansowych. Faktoring nie tylko pozwala na stworzenie czytelnego i efektywnego planu zarządzania firmowym kapitałem, ale pełni także funkcję skutecznego zabezpieczenia.

Profesjonalni operatorzy poszerzają bowiem zakres swych usług, oferując także pomoc podczas windykacji. Świetnym przykładem doświadczonego partnera jest Faktorone. Partner nieustannie monitoruje spłatę wszelkich należności i ułatwia otrzymanie zaległych należności, bez ryzyka utraty dobrych relacji z kontrahentem.

Przedsiębiorstwa o nieregularnym popycie

Faktoring jest częstą metodą wsparcia, także wśród reprezentantów zaawansowanych biznesów. Doskonałym dowodem jest branża budowlana i finansowanie kontraktów budowlanych. 

Usługa sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie występuje sezonowość zapotrzebowania. Dzięki tak elastycznym możliwościom, firma otrzymuje szansę zabezpieczenia płynności finansowej podczas okresów o zdecydowanie mniejszej sprzedaży.

Czy warto korzystać z faktoringu?

Zdecydowanie tak! Powyższe przykłady udowadniają, że faktoring jest nadzwyczaj elastyczną i wielofunkcyjną formą wsparcia. 

Właśnie dlatego, z finansowania korzystają między innymi przedstawiciele sektora transportowego, produkcyjnego, usługowego oraz budowlanego. Faktoring jest dedykowany wszystkim biznesom, które dbają o porządek i doskonałą kondycję swojego portfela. 

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelnosci Laur zaufania SMB logo Top firma

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo