Zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia przysługujące aplikantowi radcowskiemu a ich uwzględnienie w podstawie wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego

Bartosz Miszewski
22.12.2010AKTUALNE

Pytanie:

Pracownik urzędu miasta zatrudniony na stanowisku urzędniczym Uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych został wpisany na listę aplikantów radcowskich. Koszty związane z aplikacją radcowską pracownik ponosi we własnym zakresie. Pracodawca, w oparciu o art. 34 ustawy z 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, udzielił pracownikowi zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia w celu uczestniczenia w obowiązkowych zajęciach szkoleniowych odbywanych poza siedzibą urzędu.
Czy godziny nieobecności w pracy wyżej wymienionego pracownika winno zaliczyć się do czasu efektywnie przepracowanego, co nie miałoby wpływu na podstawę naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego? Czy godziny nieobecności w pracy winno się wykazać jako czas efektywnie nieprzepracowany, powodujący odliczenie od podstawy naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

Pozostało jeszcze 90% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj pełen dostęp do Portalu Kadrowego a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
  • Ponad 1700 narzędzi: wzorów dokumentów, kalkulatorów, komentarzy, e-szkoleń

Jeśli posiadasz konto
Zaloguj się

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nie masz pełnego dostępu? Kup dostęp jednorazowy do wybranego materiału za 49,90 zł NETTO (61,38 zł BRUTTO).

Kupuję dostęp jednorazowy


AUTOR
Prawnik, specjalista prawa pracy, w latach 2000-2006 inspektor Państwowej Inspekcji Pracy

Sprawdź inne artykuły w kategorii Grupy zawodowe

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelnosci Laur zaufania SMB logo Top firma

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone

Obserwuj nas

fb-logo ink-logo inst-logo