Koronawirus: Jak wyliczyć wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca - 04.05.2020

Wyliczanie wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca

Z powodu epidemii wywołanej wirusem COVID-19 w ostatnim czasie weszły w życie nowe przepisy. Wiele osób odbywa kwarantannę. Jak wyliczyć ich wynagrodzenie? Jak w nowych warunkach rozliczyć pracę osób, które dotychczas pracowały na akord lub otrzymywały premię uzależnioną od wyników? Dowiesz się tego ze szkolenia wideo.

Z artykułu dowiesz się m.in.:
 • Jakich wyliczeń należy dokonywać w przypadku, gdy pracownik opłacany stałą stawką miesięczną za część miesiąca nabył prawo do świadczenia chorobowego (np. za okres kwarantanny lub izolacji)?
 • W jaki sposób pracownikowi otrzymującemu pensję zasadniczą w stałej kwocie kalkulować należność za przepracowaną część miesiąca, jeżeli był on w tym miesiącu nieobecny w pracy z innych przyczyn niż niezdolność do pracy spowodowana chorobą, i za czas tej nieobecności nie zachowuje prawa do wynagrodzenia (chodzi tu np. o absencję w pracy spowodowaną urlopem bezpłatnym)?
 • Co należy rozumieć przez liczbę godzin przypadających do przepracowania w danym miesiącu, o której mowa w § 12 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 29 maja 1996 r. w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw, dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy?
 • Jakie są zasady zaokrągleń przy wyliczaniu przysługującego za przepracowaną część miesiąca wynagrodzenia określonego w stałej wysokości?
 • Jak w świetle wyjaśnień Głównego Inspektoratu Pracy i resortu pracy obliczyć należność za pracę, w sytuacji gdy pracownik w 31-dniowym miesiącu przepracuje tylko 1 dzień z powodu choroby lub kwarantanny?
 • Jakie wyliczenia powinny znaleźć zastosowanie jeżeli pracownik został poddany kwarantannie a nie nabył jeszcze prawa do świadczenia chorobowego (np. ze względu na brak wymaganego okresu wyczekiwania)?
 • Jak należy ustalić należność za przepracowane dni, gdy pracownik przez część miesiąca z powodu np. kwarantanny był nieobecny w pracy a jego wynagrodzenie w umowie o pracę ustalone zostało w stawce godzinowej, akordowej lub prowizyjnej?

Uzyskaj dostęp do Portalu Kadrowego a wraz z nim:

 • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
 • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
 • Codziennie aktualizowana baza ponad 8 500 porad z zakresu kadr, płac, ZUS i HR
 • Ponad 1700 narzędzi: wzorów dokumentów, kalkulatorów, komentarzy, e-szkoleń
Uzyskaj dostęp do portalu »

Jeśli posiadasz konto
Zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie posiadasz pełnego dostępu do portalu, możesz wykupić dostęp jednorazowy do wybranego dokumentu.

Wykup dostęp jednorazowy
23.37 zł brutto

Szkolenia Akademia Wiedza i Praktyka

Copyright ©  Wszelkie prawa zastrzeżone

wiper-pixel